Europejskie puchary

Legia – Atromitos Ateny to piętnasty pojedynek polsko-grecki w europejskich pucharach. Na razie jest remis 7:7. Józef Wandzik z Górnikiem Zabrze wyeliminował Olympiakos Pireus. Jako bramkarz Panathinaikosu Ateny najpierw pokonał Legię w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, ale rok później przegrał z nią w Pucharze UEFA. – Gdy jechałem na mecz do Polski, bardzo chciałem się pokazać. Pochodzę ze Śląska i nie mogłem liczyć na miłe przyjęcie kibiców Legii. Dla mnie to był akurat jeszcze mocniejszy bodziec. Chciałem udowodnić, że jestem lepszy – wspomina były bramkarz reprezentacji Polski.

Mistrz Holandii FC Twente Enschede, mistrz Turcji Besiktas Stambuł oraz mistrz Armenii Alaszkert Erywań będą rywalami piłkarek Górnika Łęczna w rozpoczynającym się w środę w Holandii turnieju kwalifikacyjnym do kobiecej Champions League. – Chcemy wygrać tę grupę i awansować do Ligi Mistrzyń - zapowiada trener Górnika, Piotr Mazurkiewicz.

Emocjonujący przebieg miał dwumecz rywalizacji Lechii Gdańsk z Broendby IF. Do Danii polski zespół jechał z zaliczką jednej bramki, w rewanżu gdańszczanie przegrywali już 0:2, jednak zdołali wrócić do gry, strzelając gola dzięki główce Flavio Paixao. Po 90 minutach było 2:1 dla gospodarzy, w dwumeczu 3:3 i o wszystkim miała rozstrzygnąć dogrywka. W niej lepsi okazali się Duńczycy. Porażka 1:4 ujmy jednak lechistom nie przynosi, ponieważ zaprezentowali się z dobrej strony.

Piłkarze Legii Warszawa po bezbarwnym, pozbawionym emocji spotkaniu rewanżowym z Kuopion Palloseura zapewnili sobie awans do III rundy kwalifikacji Ligi Europy. Po wygranej na własnym terenie 1:0, tym razem wicemistrz Polski zremisował 0:0. „Wojskowi” w kolejnej fazie rywalizacji zmierzą się z greckim Atromitosem Ateny.