Europejskie puchary

Kapitalny spektakl zafundowali kibicom piłkarze Napoli i Liverpoolu. Można jedynie żałować, że padły tylko dwie bramki, chociaż długo utrzymał się wynik 0:0. Przedstawiciel włoskiej Serie A wygrał 2:0, odprawiając z kwitkiem obrońców trofeum. Swój udział w zwycięstwie miał Piotr Zieliński, który w drugiej połowie wszedł z ławki rezerwowych.

Choć w najbardziej prestiżowych rozgrywkach w Europie nie wystąpi żaden klub z Polski, to w kadrach uczestników Ligi Mistrzów nie brakuje Polaków. Do gry, której stawką jest finał w stolicy Turcji – Stambule – 30 maja, przystąpi dziesięciu naszych piłkarzy. Czterech z nich znalazło się w jednej grupie, gdzie za faworyta nie tylko tej części rozgrywek, ale i całej Champions League uchodzi Juventus Turyn w składzie z Wojciechem Szczęsnym. Polskiego bramkarza na początek czeka ciężka przeprawa z Atletico Madryt. W hitowych starciach mają szansę wystąpić także Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund podejmuje Barcelonę) oraz Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński (Napoli zmierzy się z Liverpoolem).

Gdy wydawało się, że w regulaminowym czasie gry będzie bezbramkowy rezultat i Legię Warszawa czeka dogrywka, niestety spełnił się najgorszy scenariusz. W doliczonym czasie gry zwycięskiego gola dla Rangers FC strzelił Alfredo Morelos. Warszawianie marzenia o występach w europejskich pucharach ponownie muszą odłożyć na kolejny rok.

Legię Warszawa w czwartkowy wieczór czeka jedno z najważniejszych spotkań od czasów, gdy wicemistrz Polski występował w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Po latach niepowodzeń zespół Aleksandra Vukovicia staje przed ogromną szansą, żeby zakończyć niechlubną passę i móc w końcu zakwalifikować się do europejskich pucharów. – Chcemy zagrać tak, jakby był to finał – powiedział przed rewanżowym meczem z Glasgow Rangers trener Legii.