Wywiady

Był piłkarzem, wychował syna, który także został piłkarzem, a obecnie jest trenerem koordynatorem w Akademii Młodych Orłów w Tarnowie, gdzie wychowuje jego następców. Wojciech Klich, bo o nim mowa, rozegrał w I lidze (dawnej Ekstraklasie) ponad 80 meczów w barwach Stali Mielec, Siarki Tarnobrzeg i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Dumny ojciec Mateusza Klicha w rozmowie z Łączy Nas Piłka opowiada o roli rodzica w w życiu młodych adeptów piłki nożnej.



Wywiady

Niedawno bohater boju eliminacji ME 2008 z Portugalią w Chorzowie, Grzegorz Bronowicki, wystąpił w ekipie JKS Jarosław w spotkaniu trzeciej ligi z Karpatami Krosno. Był to tylko epizod, gdyż 14-krotny reprezentant Polski stwierdził, że na dłuższą metę nie jest w stanie dojeżdżać na treningi oraz mecze z Łęcznej do Jarosławia. I że obawia się też o swoje zdrowie. – Z marszu w tej klasie rozgrywkowej nie da się pewnych kwestii oszukać – mówi Grzegorz Bronowicki, którego z udziału w finałach EURO 2008 wyeliminowała kontuzja.

Wywiady

W jakich okoliczność ledwo z życiem uszedł Lubański? Którego z idoli można było oglądać tylko w telewizji czechosłowackiej? Co jest cenniejsze – olimpijskie złoto czy 3. miejsce na mundialu? I jak gen. Ziętek wspomagał Ślązaków grających dla reprezentacji? – o tym wszystkim w cyklu „Biało-Czerwoni Sprzed Lat” opowiada Zygmunt Anczok, 48-krotny reprezentant Polski w latach 1966-74, mistrz olimpijski z Monachium, członek Klubu Wybitnego Reprezentanta.

Wywiady

Rugby ma wspólne korzenie z futbolem, w zasadzie wywodzi się z piłki nożnej i nie da się nie zauważyć związków między tymi dyscyplinami sportu. Trener męskiej kadry Polski Marek Płonka przygotowuje się do ostatniego w tym cyklu rozgrywkowym spotkania Pucharu Narodów Europy dywizji 1B, przeciw Holandii w Amsterdamie, a po nim przyjdzie czas na ocenę jego pracy, da się jednak zauważyć postęp w grze biało-czerwonych, którzy jednak póki co mogą pomarzyć o udziale w takiej imprezie rangi piłkarskiego Euro 2016 we Francji, gdzie Płonka spędził piękny czas jako zawodnik.

Wywiady

Jak 60 lat temu wyglądały zgrupowania kadry Biało-Czerwonych? Dlaczego dwukrotny Piłkarz Roku nie grał w reprezentacji? Jak w latach 50-tych PZPN wynagradzał reprezentantów? I kto komu mył nogi po wygranej z ZSRR? – o tym wszystkim w cyklu „Biało-Czerwoni Sprzed Lat” opowiada Roman Korynt, 34-krotny reprezentant Polski w latach 1952-59, członek Klubu Wybitnego Reprezentanta.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności