Tylko u nas

Jeśli w ostatnich latach śledziliście kanał „Łączy nas piłka” regularnie, znajcie je świetnie. A jeśli nie… E tam, na pewno śledziliście! Tak czy inaczej kolejny odcinek naszej serii to idealna okazja, by zebrać i przypomnieć sobie TOP 21 legendarnych, kultowych tekstów piłkarzy (i nie tylko piłkarzy) reprezentacji Polski, jakie padły w naszych materiałach na ŁNP. Są tu wszystkie klasyki: „Grosik”, „Glikson”, „Krycha”, „Szczena”, „Jędza”, „Peszkin”, czy nawet selekcjonerzy Nawałka i Brzęczek ze swoimi powiedzonkami. Odpalajcie i… dajcie znać w komentarzach, przy którym z cytatów uśmiechnęliście się najszerzej!

Tylko u nas

Nazwisko Kobylański wiele mówi nie tylko kibicom w Polsce, ile przede wszystkim w Cottbus i Hanowerze, czyli także w Niemczech. Andrzej przez wiele lat grał w klubach za naszą zachodnią granicą, a z reprezentacją Polski sięgnął po srebrny medal igrzysk olimpijskich. Jego śladem poszedł syn Martin, który marzy o zrobieniu podobnej kariery.

Tylko u nas

Piotra Świerczewskiego kojarzy z pewnością każdy kibic reprezentacji Polski. 70 występów z orłem na piersi, srebrny medal Igrzysk Olimpijskich, udział w mistrzostwach świata w Korei Południowej i Japonii – to dorobek urodzonego w Nowym Sączu piłkarza. W kadrze narodowej, nieco w cieniu młodszego brata, grał również Marek Świerczewski, który sześciokrotnie wystąpił w reprezentacji kraju.

Tylko u nas

Gdy zaczynał karierę w juniorskich zespołach Ogniwa Sopot, nie spodziewał się zapewne, że los powiedzie go do reprezentacji Polski. Dziś Tomasz Mazurkiewicz zajmuje się nie tylko sportem, ale to właśnie z występem z orłem na piersi wiążą się jedne z najpiękniejszych jego wspomnień. Nawet mimo tego, że licznik zatrzymał się właśnie na 1A. – Było to zaledwie 21 minut, ale dzięki temu spełniło się moje największe marzenie – mówi dla Łączy Nas Piłka.

Tylko u nas

Mirosław Waligóra często nazywany jest najlepszym polskim piłkarzem, który nigdy nie wystąpił w seniorskiej drużynie narodowej. Ma na swoim koncie tytuł króla strzelców ekstraklasy, wywalczył srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie, ale nie udało mu się zagrać w najważniejszym z polskich zespołów. – Na pewno trochę mi tego brakuje w CV – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności