Reprezentacja A

Co tydzień uderza we mnie porcja cytatów z Maurizio Sarriego, który widzi Piotra Zielińskiego dokładnie tak, jak wszyscy, którzy patrzą na niego z bliska. Wyobrażam go sobie (Sarriego) jak pali papierosa (to akurat łatwe, bo wypala minimum dwie paczki dziennie), siedzi na ławeczce w Ząbkowicach Śląskich i patrzy.

Reprezentacja futsalu A

Najbliższe tygodnie będą chyba najważniejsze w karierze trenerskiej Andrzeja Biangi. Reprezentacja Polski w futsalu pod jego wodzą już w kwietniu weźmie udział w turnieju eliminacyjnym do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Rywali nie mamy łatwych, bo między innymi faworyzowane ekipy Hiszpanii i Serbii. Ostatni etap przygotowań do turnieju, który zostanie rozegrany w Elblągu, rozpoczął się turniejem w Tychach.

Wywiady

Nigdy nie ustępuje, zawsze walczy do końca i daje z siebie wszystko. Tak w kilku słowach można scharakteryzować Jacka Góralskiego, dla którego ciężka praca to podstawa. – Życie nauczyło mnie przede wszystkim samodzielności. Jest wielu młodych chłopaków, którzy mają wszystko od rodziców. Przywożą ich na treningi, zabierają i tak dalej. Ja niestety tego nie miałem. Wszystko musiałem robić sam. Wydaje mi się, że dzięki temu, że wówczas nie odpuszczałem, trafiłem do miejsca, w którym obecnie się znajduję – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka zawodnik Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski.

Reprezentacja A

W ostatnich miesiącach stał się bezdyskusyjnie najlepszym bramkarzem włoskiej Serie A. Ciężko pracuje i cierpliwie czeka na to, jak ułoży się jego przyszłość. Portalowi Łączy nas piłka opowiada o tym, jak rozwinął się we Włoszech i dlaczego jest teraz zupełnie innym bramkarzem. Zapraszamy do lektury!

Reprezentacja kobieca A

Początek roku z założenia miał być spokojnym okresem w kobiecej piłce nożnej. Do startu Ekstraligi i pierwszego zgrupowania reprezentacji Polski zostało sporo czasu. Tym większym zaskoczeniem była informacja, że czołowa polska piłkarka, Nikol Kaletka, w wieku zaledwie 22 lat postanowiła przerwać dobrze rozwijającą się karierę. W szczerej i niełatwej rozmowie z Łączy Nas Piłka Kaletka wyjaśniła powody swojej decyzji i zdradziła nam, na czym chce się teraz skupić.

Reprezentacja A

2016 rok był dla Sławomira Peszko bardzo udany. Wychowanek Nafty Jedlicze spełnił swoje wielkie marzenie i dostał powołanie do reprezentacji Polski na finały EURO 2016. We Francji wystąpił w trzech meczach biało-czerwonych. Z Lechią Gdańsk „Peszkin” walczy zaś o mistrzostwo Polski, choć po porażce w Kielcach z Koroną 0:2 nie miał zbyt dobrego humoru. Dzień wcześniej, za zgodą klubu, zagrał natomiast w turnieju trójek w grupie pamięci zmarłego tragicznie Pawła Przednówka i jeszcze stać go było na piękny gest i wsparł jego rodzinę.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności