Tylko u nas

Ryszard Komornicki w reprezentacji Polski zagrał 20 razy, brał też z nią udział w mistrzostwach świata. W Polsce jest jednak postacią nieco zagadkową. Dużo bardziej rozpoznawalny jest w Szwajcarii, w której mieszka od 1989 roku. W ojczyźnie od czasu do czasu przejmuje stery w klubach, ale jego przygoda trwa zazwyczaj dość krótko. W kolejnej odsłonie cyklu „Niezapomniani” przybliżamy sylwetkę obecnego trenera GKS Tychy.

Tylko u nas

W kolejnym odcinku naszego podcastu #PrzyZielonymStoliku głównym tematem rozmowy było wsparcie, jakie Polski Związek Piłki Nożnej w trakcie epidemii koronawirusa kieruje w stronę piłki młodzieżowej. Jak w obecnych okolicznościach dbać o morale młodych podopiecznych? Jak sprawić, by nie przestali kochać piłki nożnej? W jaki sposób PZPN wspiera kluby występujące w Centralnych Ligach Juniorów? I jak – z perspektywy praktyka – funkcjonuje w polskiej piłce Pro Junior System? Zapraszamy!

Wywiady

Chiny miały być dla Marka Zająca fajną przygodą, po prostu tymczasowym przystankiem. Los bywa jednak przewrotny i legendzie Wisły Kraków dziś trudno sobie wyobrazić życie w innym kraju. 16 lat pobytu zrobiło swoje. Po zakończeniu udanej kariery zawodniczej wychowanek Krakusa Nowa Huta zajął się trenerką. Za Wielkim Murem spotkał na swojej drodze choćby Marcello Lippiego, Svena Goerana Erikssona, Fabio Cannavaro, Vladimira Stojkovicia. Rok temu 2-krotny reprezentant Polski zakończył pracę z seniorami R&F FC Hongkong i zajął się młodzieżą w swojej akademii. Jak zdradza Łączy Nas Piłka, teraz jest jednak blisko nowej, bardzo atrakcyjnej posady.

Tylko u nas

Ariel Jakubowski w polskiej ekstraklasie rozegrał niemal 250 spotkań. Można go uznać za uosobienie pojęcia „solidny ligowiec”, oczywiście w pozytywnym tego sformułowania znaczeniu. Lubiany przez trenerów, zawsze wywiązywał się z powierzonych zadań, wkładając w to całe serce. Swoją postawą zasłużył nawet na debiut w reprezentacji Polski. Debiut, który miał miejsce w dość nietypowych okolicznościach.

Wywiady

Zaczynała, gdy kobieca piłka nożna była, jak sama mówi, unikatem. Grała z chłopakami, pomimo że ci chcieli wyrzucać ją z boiska za każdym razem, gdy strzelała gola. A tych w swojej karierze zdobywała niezwykle dużo, przyczyniając się m.in. do wygrania przez jej drużynę, FCR Duisburg, Pucharu Niemiec w 1998 roku. Za naszą zachodnią granicą była prawdziwą gwiazdą, w Polsce mało kto o niej słyszał. Pora więc, by wszyscy poznali historię „hrabiny” kobiecego futbolu, Jolanty Nieczypor-Wambeck.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności