Wymarzony debiut Sobiecha w debiucie nowego trenera! Polak bohaterem

Reprezentacja12.01.2016
Artur Sobiech zdobył dwie bramki i zapewnił zwycięstwo Hannoverowi 96 w sparingu z trzecioligowym SV Wehen Wiesbaden, który odbył się w tureckim Belek. „Die Roten” od 13. minuty przegrywali 0:1, ale reprezentant Polski w 120 sekund odwrócił losy spotkania i został bohaterem. Sobiech trafił do siatki w 70. i 72. minucie. Poniedziałkowy mecz był debiutem na ławce trenerskiej nowego szkoleniowca Hannoveru, Thomasa Schaafa.

Sobiech nie mógł sobie wyobrazić lepszego powrotu do gry po kontuzji. W grudniu Polak leczył uraz stawu skokowego, a tymczasem w Hannowerze zmienił się trener, który stawiał na niego konsekwentnie od początku rozgrywek. Drużyna „Die Roten” srogo zawodzi i zajmuje obecnie przedostatnie, 17. miejsce w niemieckiej Bundeslidze z dorobkiem zaledwie 14 punktów. Na półmetku rozgrywek ze stanowiska zrezygnował Michael Frontzeck, a 28 grudnia jako nowego trenera Hannoveru przedstawiono Thomasa Schaafa.

55-letni szkoleniowiec zaczął od transferów i na początku stycznia kontrakt z „Die Roten” (na zasadzie wypożyczenia z TSG 1899 Hoffenheim) podpisał  nowy napastnik Adam Szalai. Właśnie między nim a Sobiechem ma rozegrać się walka o miejsce w ataku. Na razie prowadzi Polak, który strzelił dwa gole (zwycięskie!) SV Wehen Wiesbaden. Tego samego dnia Hannover rozegrał jeszcze jeden sparing. Przegrał 0:1 z Herthą Berlin, a w ataku tym razem wystąpił Szalai, który rozczarował.

Sobiech strzelił w tym sezonie Bundesligi trzy gole. Wystąpił w 15 meczach.