Roma marnowała szanse, Real swoje wykorzystał. Szczęsny odpadł z Ligi Mistrzów

Reprezentacja08.03.2016

Real Madryt nie dał sobie wyrwać awansu do ćwierćfinału Champions League. Po niezwykle widowiskowym spotkaniu na Estadio Santiago Bernabeu „Los Blancos” pokonali dziś AS Roma 2:0 (0:0). Wojciech Szczęsny przez ponad godzinę był prawdziwą zaporą nie do przejścia. Bardzo dobrze zaprezentował się też zespół sędziowski kierowany przez Szymona Marciniaka.

Polscy arbitrzy nie ustrzegli się jednak błędu w pierwszej połowie spotkania. W 28. minucie w środku pola Lucas Digne w środku nieprzepisowo powstrzymał Danilo, ale Marciniak nie dostrzegł tego przewinienia. Rzymianie mogli dzięki temu wyjść z szybką kontrą, której nie wykorzystał Mohamed Salah. Poza tą jedną sytuację polscy sędziowie podejmowali dziś same bardzo dobre decyzje, wytrzymując presję trybun i ogromne tempo spotkania. Bo trzeba obiektywnie przyznać, że był to – szczególnie przez pierwszą godzinę – naprawdę znakomity mecz.

Grę w tym okresie prowadził Real, a Roma błyskawicznie kontrowała. Efekt? Mnóstwo sytuacji po każdej ze stron. Wojciech Szczęsny okazywał się jednak lepszy od Cristiano Ronaldo (dwie szanse przed przerwą), Casemiro czy Jamesa Rodrigueza. Pod przeciwną bramką zaś oko w oko z Keylorem Navasem stawali natomiast: Edin Dżeko i dwa razy wspomniany wcześniej Salah. Goście jednak albo fatalnie pudłowali, albo ich strzały fenomenalnie bronił kostarykański golkiper.

W 64. minucie swego dopięli jednak gospodarze, gdy po efektownej akcji Lucasa Vasqueza piłkę z piątego metra wbił do bramki Szczęsnego Cristiano Ronaldo.

Cristiano Ronaldo Goal 1-0 - Real Madrid vs AS... przez gentaa

Polak miał w tej sytuacji mnóstwo pecha, bo dodatkowo kolanem w twarz trafił go kolega z zespołu, Kostas Manolas. Mimo wyraźnej rany pod okiem, polski bramkarz pozostał na boisku do końcowego gwizdka.

Cztery minut później wszelkie nadzieje „Giallorossich” na odwrócenie losów rywalizacji rozwiał jednak James Rodriguez, który skutecznie wykończył perfekcyjnie rozegrany kontratak Realu i ustalił wynik na 2:0 dla gospodarzy.

Goal James Rodriguez - Real Madrid 2-0 Roma (08... przez 109253pr

„Królewscy”, którzy pierwsze spotkanie wygrali w identycznym stosunku, czekają już zatem na swojego ćwierćfinałowego rywala. W drugim dzisiejszym meczu 1/8 finału VfL Wolfsburg pokonał Gent 1:0, czym również przypieczętował swój awans. Trzy tygodnie temu w Belgii Niemcy wygrali 3:2.