Remis Sevilli na Ukrainie. Krychowiak blisko finału Ligi Europy

Reprezentacja28.04.2016
Dzisiejszy mecz we Lwowie zbliżył zespół Grzegorza Krychowiaka do trzeciego z rzędu finału Ligi Europy. W pierwszym spotkaniu półfinałowym Sevilla zremisowała na wyjeździe z Szachtarem Donieck 2:2 (1:2). Reprezentant naszego kraju rozegrał w barwach hiszpańskiej drużyny pełne 90 minut. Potyczkę prowadził polski zespół sędziów z Szymonem Marciniakiem jako głównym.

Wszystko zaczęło się po myśli gości z Andaluzji. Już w 6. minucie w pole karne ukraińskiego zespołu wpadł Vitolo, który chytrym strzałem między nogami Andrija Pjatowa dał Hiszpanom prowadzenie. Tyle tylko, że w kolejnych fragmentach Sevilla zupełnie oddała pole graczom Szachtara, a ci skrzętnie to wykorzystali. Najpierw w 23. minucie bardzo precyzyjnie z 16 metrów uderzył Marlos, nie dając szans Davidowi Sorii, a niespełna kwadrans później dośrodkowanie z rzutu rożnego na drugą bramkę zamienił Taras Stepanenko.

Przyjezdni inicjatywę odzyskali dopiero w końcowym kwadransie spotkania. W 75. minucie Kevin Gameiro trafił do siatki po raz pierwszy, ale polscy arbitrzy słusznie tego gola nie uznali – napastnik Sevilli był na niewielkim spalonym. W minucie 82. podjęli kolejną prawidłową decyzję, gdy arbiter dodatkowy Tomasz Musiał zasygnalizował Szymonowi Marciniakowi faul Facundo Ferreiry na Vitolo w polu karnym Szachtara. Chwilę później „jedenastkę” na wyrównującego gola zamienił Gameiro.

Grzegorz Krychowiak rozegrał cały mecz. Zaliczył 66 kontaktów z piłką i 4 przechwyty, ponadto dwukrotnie skutecznie przerwał ofensywne akcje Ukraińców. Zanotował też 6 fauli, najwięcej spośród graczy obu zespołów. Za jeden z nich, w 48. minucie, Szymon Marciniak ukarał go żółtą kartką.

W drugim spotkaniu półfinałowym Villareal pokonał u siebie Liverpool 1:0 (0:0). Rewanże zostaną rozegrane za tydzień – w czwartek, 5 maja.

TAGI: liga europy, sevilla, grzegorz krychowiak, szymon marciniak,