[RAPORT Z LIGI EUROPY]: „Teo” z golem, a „Jędza” z asystą. Rezerwowy Szczęsny

Reprezentacja16.09.2016

Trzech reprezentantów Polski pojawiło się wczoraj na boiskach Ligi Europy. Najgłośniej było o Łukaszu Teodorczyku, który strzelił kolejnego gola dla Anderlechtu Bruksela. Powody do radości miał również Artur Jędrzejczyk, który zanotował asystę przy zwycięskim golu w wyjazdowym meczu z FC Salzburg. Tym razem rezerwowym w Romie był natomiast Wojciech Szczęsny.

Łukasz Teodorczyk strzelił gola dla Anderlechtu Bruksela w wygranym 3:1 meczu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Europy z azerskim Qəbələ FK. Reprezentant Polski trafił do siatki w 14 minucie, pakując piłkę w samo okienko! Później brał jeszcze udział przy trzeciej bramce Diego Capela. „Teo” przebywał na boisku do 80. minuty, kiedy zmienił go Hamdi Harbaoui. Polak jest w rewelacyjnej formie. W ośmiu meczach od przybycia do Brukseli drogę do bramki rywali znajdywał siedmiokrotnie.

<<<<ZOBACZ PIĘKNEGO GOLA TEODORCZYKA>>>>

Zespół Artura Jędrzejczyka, FK Krasnodar, w meczu pierwszej kolejki grupy I Ligi Europy pokonał na wyjeździe FC Salzburg. Jedynego gola w 37. minucie strzelił Joaozinho, a z rzutu… z autu asystował mu reprezentant Polski. „Jędza”, który rozegrał całe spotkanie, notuje bardzo udany powrót do rosyjskiej drużyny po sezonie spędzonym w warszawskiej Legii.

<<<<ZOBACZ ASYSTĘ ARTURA JĘDRZEJCZYKA W LIDZE EUROPY>>>>

Rezerwowym w Romie był z kolei tym razem Wojciech Szczęsny. Przez 90 minut w meczu z FC Viktoria Plzeň bronił Brazylijczyk Alisson. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. TAGI: Reprezentacja Polski, Liga Europy,