Reprezentacja A

Trzech reprezentantów Polski pojawiło się wczoraj na boiskach Ligi Europy. Najgłośniej było o Łukaszu Teodorczyku, który strzelił kolejnego gola dla Anderlechtu Bruksela. Powody do radości miał również Artur Jędrzejczyk, który zanotował asystę przy zwycięskim golu w wyjazdowym meczu z FC Salzburg. Tym razem rezerwowym w Romie był natomiast Wojciech Szczęsny.

Łukasz Teodorczyk strzelił gola dla Anderlechtu Bruksela w wygranym 3:1 meczu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Europy z azerskim Qəbələ FK. Reprezentant Polski trafił do siatki w 14 minucie, pakując piłkę w samo okienko! Później brał jeszcze udział przy trzeciej bramce Diego Capela. „Teo” przebywał na boisku do 80. minuty, kiedy zmienił go Hamdi Harbaoui. Polak jest w rewelacyjnej formie. W ośmiu meczach od przybycia do Brukseli drogę do bramki rywali znajdywał siedmiokrotnie.

Dziś wieczorem swoje spotkania w ramach 2. rundy eliminacji Ligi Europy rozegrają dwa polskie zespoły: Piast Gliwice oraz Zagłębie Lubin. Popularne „Piastunki” podejmą u siebie wicemistrza Szwecji, IFK Göteborg (godz. 20:45), natomiast lubinianie zagrają w Belgradzie z wicemistrzem Serbii, Partizanem (godz. 20:15). Drugie z wymienionych spotkań „na żywo” pokaże telewizja publiczna na kanale TVP Sport.

Sevilla FC po remisie 2:2 z Szachtarem Donieck we Lwowie jest ciut bliżej finału Ligi Europy od ukraińskiego zespołu. W pierwszym spotkaniu półfinałowym Grzegorz Krychowiak zaprezentował się bardzo korzystnie, a z trybun wspierało go kilka tysięcy rodaków. – Już pod hotelem, w którym mieszkaliśmy, spotkałem się z polskimi kibicami i nawet z nimi rozmawiałem – relacjonuje reprezentant Polski w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Dzisiejszy mecz we Lwowie zbliżył zespół Grzegorza Krychowiaka do trzeciego z rzędu finału Ligi Europy. W pierwszym spotkaniu półfinałowym Sevilla zremisowała na wyjeździe z Szachtarem Donieck 2:2 (1:2). Reprezentant naszego kraju rozegrał w barwach hiszpańskiej drużyny pełne 90 minut. Potyczkę prowadził polski zespół sędziów z Szymonem Marciniakiem jako głównym.

Polscy kibice będą dziś z pewnością kibicowali w Lidze Europy nie tylko Grzegorzowi Krychowiakowi, ale i Szymonowi Marciniakowi. Arbiter z Płocka wraz ze swoim zespołem, który za miesiąc wyjedzie na finały mistrzostw Europy do Francji, poprowadzi pierwszy półfinał rozgrywek  pomiędzy Szachtarem Donieck a Sevillą FC. Spotkanie we Lwowie rozpocznie się o godzinie 21:05

Ze wszystkich ćwierćfinałowych meczów Ligi Europy, najbardziej emocjonująco zapowiada się konfrontacja Borussii Dortmund z Liverpoolem. Tym bardziej, że do Dortmundu powraca Jurgen Klopp, który z tym zespołem odnosił największe sukcesy w swojej karierze trenerskiej. Jak 48-letniego szkoleniowca przywitają kibice, którzy dzisiejszego wieczoru zgromadzą się na Signal Iduna Park?