Milik wspaniale uczcił urodziny! Znów dwa gole! [ZOBACZ BRAMKI]

Reprezentacja28.02.2016

Kto by nie chciał swoich 22. urodzin podkreślić w takich sposób! Arkadiusz Milik zagrał kolejne świetne zawody w barwach Ajaxu Amserdam – w meczu kolejki Eredivisie strzelił dwa gole, a jego zespół rozbił AZ Alkmaar w puch, aż 4:1 (2:0). Dla Polaka było to 12. i 13. trafienie w tym sezonie holenderskiej ekstraklasy.

Gracze ze stolicy bardzo szybko ułożyli sobie dzisiejsze spotkanie. Nim jeszcze w Amsterdamie minął kwadrans gry, przeprowadzili bardzo składną, trójkową akcję, którą strzałem z pięciu metrów skutecznie wykończył Milik. Na uwagę szczególnie zasługuje fenomenalna asysta, jaką popisał się Nemanja Gudelj.

GOAL Arkadiusz Milik // Ajax 1- 0 AZ Alkmaar... przez flashhighlights

Gospodarze na tym nie poprzestali. Niedługo po przerwie prowadzili już trzema bramkami, bo dwa razy – w minucie 28. i 53. – na listę strzelców wpisał się Davy Klaasen. Rozpędzonych podopiecznych Franka de Boera nie powstrzymały nawet: czerwona kartka Anwara El-Ghaziego (w 54. minucie) i kontaktowy gol autorstwa Vincenta Janssena (w 65. minucie). Dzieła zniszczenia w samej końcówce, po świetnej indywidualnej akcji, dopełnił jeszcze Milik.

Milik A. GOAl - Ajax 4-1 AZ Alkmaar 28.02.2016 przez PatsaN4ik

Przypomnijmy, że polski napastnik dwa ligowe gole zanotował już drugi raz z rzędu. Przed tygodniem również dwukrotnie pokonał bramkarza Exelsioru Rotterdam.

Dzisiejszy triumf umocnił Ajax na drugiej pozycji w tabeli Eredivisie. Amsterdamczycy wciąż tracą tylko punkt do liderującego PSV Eindhoven, które wczoraj pewnie pokonało ADO Den Haag.