Liga Europy: Gol Piszczka, asysta Błaszczykowskiego!

Reprezentacja18.02.2016
Obaj reprezentanci Polski, którzy wystąpili dziś w swoich klubach w ramach 1/16 finału Ligi Europy, dopisali do swoich indywidualnych statystyk po jednym punkcie. Najpierw Łukasz Piszczek strzałem głową otworzył wynik konfrontacji Borussii Dortmund z FC Porto, po czym Jakub Błaszczykowski swój występ w pierwszym składzie Fiorentiny przeciwko Tottenhamowi podkreślił asystą.

W nieco lepszych nastrojach swój mecz kończył jednak pierwszy z wymienionych. Borussia rozegrała znakomite zawody, niemal całkowicie zdominowała na własnym stadionie zespół FC Porto. Skończyło się zwycięstwem 2:0 (1:0), ale powinno – triumfem zdecydowanie wyższym. Łukasz Piszczek swojego gola zdobył już 6. minucie, gdy najlepiej odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z lewej strony boiska. Jego pierwsze uderzenie Iker Casillas jeszcze obronił, ale wobec natychmiastowej dobitki był bezradny. Dla popularnego „Piszcza” było to drugie trafienie w trwającym sezonie.

1-0 Łukasz Piszczek Goal UEFA Europa League 1... przez diyan-delev

Po przerwie drugą bramkę dla BVB zdobył Marco Reus.

Nieco słabsze spotkanie obejrzeli kibice na Stadio Artemio Franchi we Florencji, gdzie w pierwszej połowie optyczną przewagę miała Fiorentina, ale to Tottenham Londyn wyszedł na prowadzenie. Skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się Nacer Chadli. Tuż przed przerwą gospodarze powinni wyrównać – niestety dokładnego dogrania Jakuba Błaszczykowskiego nie potrafił zamienić na gola Mauro Zárate.

Polak zdążył jednak zanotować swą czwartą w tym sezonie asystę, gdy w 59. minucie w swoim stylu, dynamicznie „złamał” akcję do środka i odegrał do Federico Bernardeschiego, który mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Michelowi Vormowi. Dwie minuty potem trener Paulo Sousa zdecydował się wzmocnić atak – Błaszczykowskiego na placu gry zastąpił napastnik, Nikola Kalinić. Ostatecznie spotkanie zakończyło się jednak remisem 1:1 (0:1).

Federico Bernardeschi Goal - Fiorentina 1-1... przez sport-24hd

Dodajmy, że Sevilla, grająca dziś bez kontuzjowanego Grzegorza Krychowiaka, bardzo pewnie pokonała norweskie Molde 3:0 (1:0). Rewanże zostaną rozegrane już za tydzień, 25 lutego.

TAGI: lukasz piszczek, borussia dortmund, jakub blaszczykowski, fiorentina, liga europy,