Bukareszt zdobyty! Polska samodzielnym liderem grupy E. Mundial w Rosji coraz bliżej!

Reprezentacja11.11.2016
Reprezentacja Polski w najważniejszym meczu piłkarskiej jesieni wygrała na gorącym terenie w Bukareszcie 3:0 z Rumunią w ramach eliminacji mistrzostw świata 2018. Pierwszą bramkę po pięknej solowej akcji zdobył w pierwszej połowie Kamil Grosicki. W 82. minucie na 2:0 podwyższył niezawodny Robert Lewandowski. Kapitan biało-czerwonych ustalił też wynik meczu celnym strzałem z rzuty karnego w samej końcówce. Podopieczni Adama Nawałki zostali samodzielnym liderem grupy E. Mają na koncie 10 punktów.

Rumunia – Polska 0:3 (0:1)

Bramki: Kamil Grosicki 11, Robert Lewandowski 82, 90 (k)

Rumunia: Ciprian Tatarusanu – Romario Benzar, Vlad Chiriches, Dragos Grigore, Alin Tosca – Adrian Popa (46. Florin Andone), Razvan Marin, Ovidiu Hoban (46. Andrei Prepelita), Nicolae Stanciu (82. Claudiu Keseru), Alexandru Chipciu – Bogdan Stancu.

Polska: Łukasz Fabiański – Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk – Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty (70. Krzysztof Mączyński), Piotr Zieliński (80. Łukasz Teodorczyk), Kamil Grosicki (89. Sławomir Peszko) – Robert Lewandowski.

Żółte kartki: Benzar, Andone.

Sędziował: Damir Skomina (Słowenia).

Widzów: 48 531.

Żółtą kartką został ukarany także rezerwowy zawodnik drużyny gospodarzy – Cristian Sapunaru.