Reprezentacja młodzieżowa U-21

Na ławce trenerskiej Berti Vogts, a w polu Rudi Voeller, Pierre Littbarski, Thomas Allofs czy późniejszy trener mistrzów świata – Joachim Loew. W biało-czerwonych barwach m.in. Andrzej Buncol, Marek Chojnacki oraz Jacek Kazimierski. W 15. minucie zwycięskiego gola strzelił Janusz Szarek i reprezentacja Polski pokonała w Toruniu potentata 1:0. Było to dokładnie 10 października 1979 roku. To pierwszy mecz w historii reprezentacji Niemiec do lat 21, dlatego zapadł im głęboko w pamięci.

W poniedziałek o godzinie 17:30 podopieczni Marcina Dorny odbędą w Tychach oficjalny trening przedmeczowy. O 18:30 na stadionie będzie ćwiczyła kadra Niemiec. Pierwsze kwadranse obu treningów będą otwarte dla mediów. O godzinie 18:45 w sali konferencyjnej na stadionie odbędzie się zaś konferencja prasowa reprezentacji Polski do lat 21, w której wezmą udział trener Marcin Dorna oraz dwaj kadrowicze – Jarosław Jach i Radosław Murawski

Reprezentacja A

Reprezentacja Polski w najważniejszym meczu piłkarskiej jesieni wygrała na gorącym terenie w Bukareszcie 3:0 z Rumunią w ramach eliminacji mistrzostw świata 2018. Pierwszą bramkę po pięknej solowej akcji zdobył w pierwszej połowie Kamil Grosicki. W 82. minucie na 2:0 podwyższył niezawodny Robert Lewandowski. Kapitan biało-czerwonych ustalił też wynik meczu celnym strzałem z rzuty karnego w samej końcówce. Podopieczni Adama Nawałki zostali samodzielnym liderem grupy E. Mają na koncie 10 punktów.

Razvan Rat z Szachtarem Donieck zdobywał w 2009 roku Puchar UEFA. 35-letni rumuński obrońca występował też m.in. w West Hamie, PAOK Saloniki, a w drużynie narodowej zaliczył 113 meczów i udział w finałach ME 2008 i 2016. Po nieudanym tegorocznym turnieju we Francji Rat zapowiedział, że nadal chce grać dla kraju, ale został pominięty przez Christopha Dauma przy powołaniach na jesienne spotkania eliminacji mistrzostw świata 2018. Na wiosnę liczy na powrót do kadry i jest już po rozmowie z obecnym selekcjonerem.

Portugalia, Dania, Anglia, Słowacja, Niemcy, Szwecja, Czechy, Włochy oraz Macedonia to zwycięzcy 9 grup eliminacyjnych, którzy uzyskali bezpośredni awans do Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 2017. Polska, jako gospodarz turnieju, udział w turnieju ma zapewniony. Oznacza to, że znamy już 10 uczestników przyszłorocznego czempionatu!