Reprezentacja WA | kobiety

Ekstraliga kobiet

Aż 36 goli strzeliły piłkarki Górnika Łęcznej w rundzie wiosennej Ekstraligi kobiet. W miniony weekend rozbiły GKS Katowice 6:1. Nie przestaje zaskakiwać Olimpia Szczecin, która po prawdziwym dreszczowcu wywalczyła punkt w Krakowie. Czarne Sosnowiec mimo kolejnych osłabień powróciły na zwycięska ścieżkę wygrywając 3:0 w Rybniku. Już za tydzień dwa mecze na szczycie tabeli - w Sosnowcu i w Łęcznej.

Ekstraliga kobiet

Rozgrywki Ekstraligi kobiet nabierają tempa. Po wyłonieniu półfinalistów Pucharu Polski czas na powrót do walki o mistrzostwo kraju. A na tym etapie sezonu nie można już sobie pozwolić na stratę punktów. Najciekawiej zapowiada się starcie walczącego o powrót na podium Górnika Łęczna z nieobliczalnym GKS Katowice. Mecz w sobotę o godzinie 11:15 pokaże TVP Sport. Oto pięć najważniejszych pytań przed 17. kolejką.

Puchar Polski kobiet

Działo się w meczach 1/4 finału kobiecego Pucharu Polski! Historyczny awans do półfinału wywalczyła pierwszoligowa UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna, która po dogrywce pokonała grający w osłabieniu Sportis KKP Bydgoszcz. Blisko sensacji było w Tarnowie, gdzie lider zaplecza Ekstraligi Tarnovia po trzydziestu minutach gry prowadził 2:0 z Czarnymi Sosnowiec.

Reprezentacja kobieca A

Drużyna Pauliny Dudek sprawiła niespodziankę i wyrzuciła za burtę prestiżowych rozgrywek jej siedmiokrotnego triumfatora i aktualnego obrońcę tytułu - Olympique Lyon! Mimo porażki w pierwszym meczu 0:1, w rewanżu PSG wygrało na wyjeździe 2:1. W walce o finał paryżanki zmierzą się z FC Barceloną. W drugim meczu Chelsea zagra z Bayernem Monachium.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności