Reprezentacja WA | kobiety

Ekstraliga kobiet

Zmierzające po mistrzostwo Polski Czarne Sosnowiec znów straciły punkty na swoim boisku. Bezbramkowy remis z TME UKS SMS Łódź pozwolił im jednak zachować pięciopunktową przewagę w tabeli Ekstraligi kobiet. Na podium po raz pierwszy w tym sezonie wdrapał się za to Górnik Łęczna, który po emocjonującym meczu wygrał u siebie z Medykiem POLOmarket Konin 4:2. Pierwszy gol AP Lotos Gdańsk w domowym meczu zapewnił beniaminkowi utrzymanie w elicie na kolejny sezon. Z Ekstraligą żegna się za to Rolnik B. Głogówek.

Reprezentacja kobieca A

Wczoraj zarząd PZPN zdecydował, że selekcjonerką reprezentacji Polski kobiet, co najmniej do końca 2024 roku, będzie Nina Patalon – pierwsza w historii kobieta sprawująca tę funkcję. Natomiast dziś polskie piłkarki poznały swoje rywalki w rozpoczynających się jesienią eliminacjach mistrzostw świata, które zostaną rozegrane w Australii i Nowej Zelandii w 2023 roku – trafiliśmy w nich do grupy F, w której oprócz naszych reprezentantek znalazły się: Norwegia, Belgia, Albania, Kosowo i Armenia. Do finałów awansuje 9 zwycięzców grup oraz 2 najlepsze drużyny z meczów barażowych. Posłuchajcie, jak skomentowali to przed naszą kamerą selekcjonerka „biało-czerwonych” oraz prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności