[PUCHAR POLSKI] Zwycięska Arka. Obrońca trofeum wygrywa w Głogowie

Aktualności25.10.2017
W pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski Arka Gdynia zwyciężyła w Głogowie z tamtejszym Chrobrym. Obrońca trofeum triumfował 2:0 po bramce Rubena Jurado oraz samobójczym trafieniu Karola Danielaka i do spotkania rewanżowego będzie przystępował z bezpieczną zaliczką.

Starcie w Głogowie miało dodatkowy „smaczek” – po obu stronach stanęli bowiem trenerzy, którzy mieli udział w wywalczeniu trofeum przez Arkę w poprzednim sezonie. Zwolniony z gdyńskiego klubu przed meczem finałowym Grzegorz Niciński prowadzi obecnie I-ligowego Chobrego, a w Arce nadal pracuje Leszek Ojrzyński. Od początku zdecydowanie groźniej zaatakowali podopieczni tego drugiego. Już w 5. minucie próbował Michał Nalepa, ale jego strzał minął słupek bramki Anatolia Gospodinowa. 11 minut później Ruben Jurado już się nie pomylił. Po kontrataku piłkę do Hiszpana dograł Siergiej Kriwiec, a ten z niewielkiej odległości wpakował ją do siatki. Był to sygnał dla gospodarzy, że trzeba zaatakować. Po jednej z akcji w poprzeczkę huknął Michał Ilków-Gołąb. To był jednak koniec emocji w pierwszej połowie, która zakończyła się prowadzeniem Arki.

W drugiej odsłonie środowej potyczki znów jako pierwsi dogodną sytuację stworzyli sobie goście. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w poprzeczkę trafił Adam Marciniak. Chwilę później – dla równowagi – wytrzymałość bramki Arki sprawdził Konrad Kaczmarek, po którego centrostrzale piłka również uderzyła w „ladę”. Na kwadrans przed końcem ataki Chrobrego stały się coraz groźniejsze, ale po uderzeniu Mateusza Machaja z rzutu wolnego świetnie interweniował Krzysztof Pilarz. Zawodnicy obu zespołów mieli jeszcze kilka mniej dogodnych sytuacji, aż w końcu przyjezdni zadali drugi cios. Prawą stroną pomknął Luka Zarandia, zagrał futbolówkę wzdłuż linii bramkowej, a tam niefortunnie interweniował Karol Danielak, który pokonał własnego bramkarza. Ostatecznie Arka wygrała 2:0, wypracowując sobie tym samym dogodną zaliczkę przed meczem rewanżowym, który zostanie rozegrany w ostatnim tygodniu listopada w Gdyni.