Reprezentacja futsalu A

Futsalowa reprezentacja Polski drugi raz z rzędu, a trzeci w historii awansowała na mistrzostwa Europy. Kadra selekcjonera Błażeja Korczyńskiego w pełnym emocji i zwrotów akcji meczu pokonała Czechów 8:5. Polacy w styczniu przyszłego roku zagrają więc na Euro, które odbędzie się w Holandii. Jak ten awans wyglądał od kuchni? Komu po meczu popłynęły łzy? Komu ufa Selekcjoner? Kto na treningu naśladował legendarnego kolumbijskiego bramkarza Rene Higuite i co po awansie wydarzyło się na konferencji prasowej? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie tutaj.

Ekstraliga kobiet

Czarni Sosnowiec są na najlepszej drodze, by po dwudziestu jeden latach przerwy odzyskać mistrzostwo Polski. Ale Medyk Konin nie przegrał na ich terenie od prawie piętnastu lat! Klasyk Ekstraligi kobiet w sobotę na antenie TVP Sport. W niedzielę z kolei starcie dwóch ambitnych drużyn środka tabeli, czyli Sportis KKP Bydgoszcz kontra AZS UJ Kraków pokażemy na kanale Łączy nas piłka kobieca. Oto najciekawsze pytania przed 16. kolejką spotkań.

Reprezentacja A

Aż osiem bramek padło w meczu rozgrywanym pomiędzy S.S. Lazio a Benevento Calcio. Rzymianie w pierwszej połowie prowadzili już różnicą trzech goli, ale przed przerwą goście pokonali golkipera rywali. Po zmianie stron padały kolejne trafienia, a w 85. minucie na listę strzelców wpisał się Kamil Glik, dla którego było to drugie trafienie w bieżących rozgrywkach Serie A. W 31. kolejce skuteczniejsze było jednak S.S. Lazio. Gola ustalającego na 5:3 w szóstej minucie doliczonego czasu gry strzelił Ciro Immobile.

FORTUNA Puchar Polski

Raków Częstochowa po raz drugi w historii klubu awansował do finału Fortuna Pucharu Polski. Podopieczni Marka Papszuna pokonali w półfinale Cracovię 2:1 i tym samym zemścili się za zeszłoroczne odpadnięcie w 1/8 finału tych rozgrywek. Dodatkowym smaczkiem tej rywalizacji jest postać Mateusza Wdowiaka. Jeszcze jesienią był piłkarzem Cracovii, 25-letni zawodnik zagrał przeciwko drużynie, której jest wychowankiem. W poprzednim sezonie w pucharze strzelił dla Cracovii cztery gole – dwa w półfinale z Legią Warszawa i jednego na wagę zwycięstwa w finale z Lechią Gdańsk. Dziś jest zawodnikiem Rakowa.