[RAPORT KADROWICZA] Benevento uległo Lazio. Trafienie Kamila Glika

Reprezentacja16.04.2021
Aż osiem bramek padło w meczu rozgrywanym pomiędzy S.S. Lazio a Benevento Calcio. Rzymianie w pierwszej połowie prowadzili już różnicą trzech goli, ale przed przerwą goście pokonali golkipera rywali. Po zmianie stron padały kolejne trafienia, a w 85. minucie na listę strzelców wpisał się Kamil Glik, dla którego było to drugie trafienie w bieżących rozgrywkach Serie A. W 31. kolejce skuteczniejsze było jednak S.S. Lazio. Gola ustalającego na 5:3 w szóstej minucie doliczonego czasu gry strzelił Ciro Immobile.

Znakomitą passę kontynuuje Łokomotiw Moskwa. Wicemistrz kraju po wygranej w derbach ze Spartakiem, tym razem ograł znajdujący się kilka pozycji niżej w tabeli FK Rostów 4:1. Po kilku minutach spotkania na RZD Arena gospodarze prowadzili już różnicą dwóch bramek, ale przed przerwą goście strzelili gola kontaktowego. W drugiej połowie trafiali już tylko piłkarze Łokomotiwu, którzy dwukrotnie posłali piłkę do siatki. Trzeciego gola strzelił Grzegorz Krychowiak, a przy czwartym polski pomocnik zanotował asystę.

Łokomotiw Moskwa dzięki wygranej z FK Rostów podtrzymał swoją bardzo dobrą dyspozycję. To już siódma wygrana z rzędu w rosyjskiej Premier Lidze dla wicemistrza Rosji. Grzegorz Krychowiak z kolei zanotował siódme trafienie w bieżących rozgrywkach. Po 26. kolejkach Łokomotiw jest wiceliderem tabeli. W przyszłej serii gier o kolejny komplet punktów powalczy na wyjeździe z FC Tambow.

Olympique Marsylia po remisie w ubiegłej kolejce teraz z kompletem punktów. W 33. kolejce marsylczycy rywalizowali z FC Lorient na własnym stadionie. Najpierw goście wyszli na prowadzenie, ale po zmianie stron gospodarze prowadzili 2:1 po trafieniach. Do siatki przeciwnika trafiał Dimitri Payet, a asystował mu Arkadiusz Milik, po chwili na listę strzelców wpisał się hiszpański defensor Pol Lirola. Podział punktów na Stade Velodrome był bliski, ale drużyna Olympique Marsylia strzeliła na 3:2 – dublet zanotował Pol Lirola.

Piątek, 16 kwietnia

Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin) – gol i 90 minut z Podbeskidziem Bielsko-Biała (2:0)

Kacper Kozłowski (Pogoń Szczecin) – gol i 71 minut z Podbeskidziem Bielsko-Biała (2:0)

Kamil Jóźwiak (Derby Couty) – do 70 minuty z Blackburn Rovers (2:1)

Sobota, 17 kwietnia

Łukasz Fabiański (West Ham United FC) – 90 minut w meczu z Newcastle United (2:3)

Arkadiusz Reca (FC Crotone) – 90 minut w meczu z Udinese Calcio (1:2)

Paweł Dawidowicz (Hellas Verona) – 90 minut w meczu z UC Sampdoria (3:1)

Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria) – 90 minut w meczu z Hellasem Verona (3:1)

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – nie zagrał z VfL Wolfsburg z powodu kontuzji (3:2)

Sebastian Szymański (Dynamo Moskwa) – pauzował za kartki w meczu z Rotorem Wołgograd (3:0)

Grzegorz Krychowiak (Łokomotiw Moskwa) – 90 minut, gol i asysta w meczu z FK Rostów (4:1)

Maciej Rybus (Łokomotiw Moskwa) –  90 minut w meczu z FK Rostów (4:1)

Arkadiusz Milik (Olympique Marsylia) – 90 minut i asysta w meczu z FC Lorient (3:2)

Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa) – 90 minut, gol i asysta w meczu z Lechem Poznań (3:1)

Przemysław Płacheta (Norwich City) – od 55. minuty w meczu z AFC Bournemouth (1:3)

Niedziela, 18 kwietnia

Rafał Augustyniak (Urał Jekaterynburg) – pauzuje za kartki w meczu z Rubinem Kazań (0:1)

Łukasz Skorupski (Bologna FC) – 90 minut w meczu ze Spezią Calcio (4:1)

Kamil Glik (Benevento Calcio) – 90 minut i gol w meczu z S.S. Lazio (3:5)

Wojciech Szczęsny (Juventus FC) – 90 minut w meczu z Atalantą BC (0:1)

Michał Helik (Barnsley FC) – 90 minut w meczu z Coventry City FC (0:2)

Karol Niemczycki (Cracovia) – na ławce rezerwowych w meczu z Legią Warszawa (0:0)

Bartosz Slisz (Legia Warszawa) – 61 minut w meczu z Cracovią (0:0)

Krzysztof Piątek (Hertha BSC) – mecz z 1. FSV Mainz 05 został przełożony

Karol Świderski (PAOK FC) – 71 minut w meczu z Olympiakosem SFP (2:0)

Jan Bednarek (Southampton FC) – 90 minut w meczu z Leicester City w FA Cup (0:1)

Piotr Zieliński (SSC Napoli) – 88 minut w meczu z Interem Mediolan (1:1)

Poniedziałek, 19 kwietnia

Mateusz Klich (Leeds United) – grał od 79. minuty w meczu z Liverpoolem FC (1:1)