FORTUNA Puchar Polski

Raków Częstochowa po emocjonującym spotkaniu pokonał w finale Fortuna Pucharu Polski w Lublinie Arkę Gdynia 2:1. Bohaterem meczu został Ivan López, który strzelił gola i zaliczył asystę przy decydującym trafieniu Davida Tijanicia. Wcześniej bramkę dla pierwszoligowca zdobył Mateusz Żebrowski. Dla obchodzącego w tym roku stulecie powstania Rakowa to pierwsza wygrana w Pucharze Polski w historii. Zobaczcie radość, euforię i łzy, które towarzyszyły drużynom podczas tej finałowej przeprawy. Zapraszamy do obejrzenia kulis z tego spotkania.

FORTUNA Puchar Polski

Była 81. minuta meczu finałowego, kiedy Ivi Lopez wyrównał. Dał impuls drużynie, że wcale nie musi przegrać tego spotkania. Osiem minut później Raków zdobył bramkę na 2:1, która zapewniła drużynie Marka Papszuna triumf w finale. Hiszpan do gola dołożył kluczowe podanie przy trafieniu Davida Tijanica. W trudnym momencie dała o sobie znać duża piłkarska jakość 26-latka.

FORTUNA Puchar Polski

Dla Kamila Piątkowskiego ten sezon jest wyjątkowy – zadebiutował w reprezentacji Polski, zdobył Puchar Polski i medal mistrzostw Polski (jeszcze nie wiadomo jakiego koloru). A na dodatek zasłużył na transfer do FC Salzburg. – Będzie mi żal odchodzić z Rakowa, ale cieszę się, że udało się zdobyć puchar. Zawsze będę pamiętał o tym klubie, bo dzięki temu, że tu przyszedłem, teraz mogę dalej się rozwijać – zaznaczał 21-letni obrońca.

FORTUNA Puchar Polski

Raków Częstochowa osiągnął największy sukces w historii klubu sięgając po trofeum Fortuna Pucharu Polski. Spotkanie dla piłkarzy Marka Papszuna nie układało się, ale udało się odwrócić losy meczu i pokonać Arkę 2:1. – To fantastyczna chwila dla całej drużyny i kibiców. W tym roku obchodzimy stulecie klubu i osiągnęliśmy największy sukces w naszej historii. Bardzo cieszę się, że mogę reprezentować ten zespół i jestem dumny z tego, co udało nam się dokonać – powiedział po meczu trener Marek Papszun.

FORTUNA Puchar Polski

Ivan „Ivi” López z Rakowa Częstochowa został wybrany najlepszym zawodnikiem finału Fortuna Pucharu Polski, w którym Raków Częstochowa pokonał w Lublinie 2:1 Arkę Gdynia. Hiszpan strzelił gola i miał duży udział przy decydującym trafieniu Davida Tijanicia. Obchodzący w tym roku stulecie powstania Raków wygrał Puchar Polski po raz pierwszy w historii.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności