II Liga

Z pewnością może to być jeden z ciekawszych transferów tej zimy w drugiej lidze. 29-letni Rafał Figiel z Podbeskidzia Bielsko-Biała przeszedł do GKS Katowice, z którym chce powalczyć o swój kolejny awans. – Głośno nie mówimy o awansie, ale wiadomo jaka jest sytuacja w tabeli i skoro jest się wiceliderem, to cel wydaje się jasny – mówi pomocnik, który z klubem z Bukowej związał się dwuipółletnim kontraktem.

II Liga

Jeszcze kilka miesięcy temu nazwisko Wojtyra było znane głównie w Częstochowie i okolicach. Kamil próbował wcześniej swoich sił w Rakowie, ale skończyło się zaledwie na kilkunastu meczach w drugiej lidze. Teraz jest największym indywidualnym odkryciem na trzecim poziomie rozgrywkowym, a zainteresowanie klubów ze szczebla centralnego wzbudza także jego kuzyn, Dawid.

II Liga

Jarosław Fojut przeżył w polskiej piłce dużo. Ale nie tylko: przez lata grał w Anglii, był w Norwegii, w Szkocji. Zdobył mistrzostwo Polski, wygrał Puchar Ligi (wszystko ze Śląskiem Wrocław), ma na koncie całkiem pokaźną liczbę występów w ekstraklasie. Z takim doświadczeniem może dbać o rozwój młodych piłkarzy, których w II lidze i w Stali Rzeszów, gdzie obecnie występuje, nie brakuje. W rozmowie z Łączy Nas Piłka opowiada o kulisach przejścia do stolicy Podkarpacia, rosnącej świadomości klubów i mentalności w piłce. Zapraszamy!

II Liga

Rafał Siemaszko w lipcu 2020 roku zakończył, trwającą pięć lat, przygodę z Arką Gdynia. Zdobył dla niej 33 bramki, w tym kilka ważnych trafień, które zapisały się w historii klubu z Olimpijskiej. W nowym sezonie reprezentuje barwy drugoligowego Sokoła Ostróda, gdzie walczy o to, by również tam być dobrze zapamiętanym. Powoli też szykuje się na życie po piłkarskim życiu. – Myślę o zostaniu trenerem – zdradza swoje plany Łączy Nas Piłka.

II Liga

Kamil Socha został nowym trenerem Bytovii Bytów. Dla 49-letniego szkoleniowca jest to powrót do pracy na szczeblu centralnym po wcześniejszych epizodach w Wigrach Suwałki oraz Pogoni Siedlce. Socha stawia na innowacyjność, chce być szkoleniowcem, który podąża z  duchem czasu. – Nasza praca polega na byciu modnym. Futbol ewoluuje w takim tempie, że co kilka lat zmienia się moda – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności