Ekstraliga kobiet

Czarne Sosnowiec pokonały AZS UJ Kraków 1:0 i konsekwentnie zmierzają po mistrzostwo Polski. Piłkarki GKS Katowice przebyły drogę od zera do bohatera, w kapitalny sposób odwracając losy rywalizacji w meczu z Olimpią Szczecin. Ewelina Kamczyk wysunęła się na prowadzenie w klasyfikacji strzelczyń Ekstraligi kobiet. Zapraszamy do zobaczenia bramek z 19.kolejki Ekstraligi kobiet.

Ekstraliga kobiet

Czarne Sosnowiec pokonały AZS UJ Kraków 1:0 i konsekwentnie zmierzają po mistrzostwo Polski. Piłkarki GKS Katowice przebyły drogę od zera do bohatera, w kapitalny sposób odwracając losy rywalizacji w meczu z Olimpią Szczecin. Ewelina Kamczyk wysunęła się na prowadzenie w klasyfikacji strzelczyń Ekstraligi kobiet. Oto podsumowanie 19. kolejki.

Ekstraliga kobiet

Walka o medale wkroczyła w decydująca fazę, w której nie ma miejsca na potknięcia. Największe szanse na złoto wciąż ma zespół Czarnych Sosnowiec, ale przed nim wymagający mecz w Krakowie. Grupa pościgowa tj. TME UKS SMS Łódź, Górnik Łęczna i Medyk POLOmarket Konin zmierzy się z przeciwnikami z dołu tabeli. Wielkie emocje wzbudza walka o koronę królowej strzelczyń. Oto pięć najważniejszych pytań przed 19. kolejką Ekstraligi kobiet.

Ekstraliga kobiet

Mecz lidera – Czarnych Sosnowiec z wiceliderem TME UKS SMS Łódź zakończył się bezbramkowym remisem. Za to w drugim spotkaniu zespołów z czołówki padło aż sześć goli – Górnik Łęczna pokonał 4:2 Medyka Konin, wyprzedził go w tabeli i zajmuje trzecie miejsce. W ósmym meczu domowym dopiero pierwszą bramkę u siebie zdobył AP Lotos Gdańsk i… zapewnił sobie utrzymanie w lidze. Zapraszamy do obejrzenia goli z 18. kolejki.

Ekstraliga kobiet

Zmierzające po mistrzostwo Polski Czarne Sosnowiec znów straciły punkty na swoim boisku. Bezbramkowy remis z TME UKS SMS Łódź pozwolił im jednak zachować pięciopunktową przewagę w tabeli Ekstraligi kobiet. Na podium po raz pierwszy w tym sezonie wdrapał się za to Górnik Łęczna, który po emocjonującym meczu wygrał u siebie z Medykiem POLOmarket Konin 4:2. Pierwszy gol AP Lotos Gdańsk w domowym meczu zapewnił beniaminkowi utrzymanie w elicie na kolejny sezon. Z Ekstraligą żegna się za to Rolnik B. Głogówek.

Ekstraliga kobiet

Majówka dla polskich piłkarek nie oznacza chwili wytchnienia, lecz kluczowe starcia o medale. Na tym etapie nie ma już miejsca na potknięcia. Przed nami dwa mecze na szczycie ligowej tabeli. Liderki z Sosnowca podejmą depczący im po piętach TME UKS SMS Łódź. Z kolei Górnik Łęczna powalczy z Medykiem POLOmarket Konin o miejsce na podium ligowej klasyfikacji. Oto pięć najważniejszych zagadnień przed 18. kolejką Ekstraligi kobiet.

Ekstraliga kobiet

Aż 36 goli strzeliły piłkarki Górnika Łęcznej w rundzie wiosennej Ekstraligi kobiet. W miniony weekend rozbiły GKS Katowice 6:1. Nie przestaje zaskakiwać Olimpia Szczecin, która po prawdziwym dreszczowcu wywalczyła punkt w Krakowie. Czarne Sosnowiec mimo kolejnych osłabień powróciły na zwycięska ścieżkę wygrywając 3:0 w Rybniku. Już za tydzień dwa mecze na szczycie tabeli - w Sosnowcu i w Łęcznej.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności