Puchar Polski kobiet

W siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej wylosowano formalnego gospodarza meczu finałowego o Puchar Polski kobiet. Będzie nim zespół Czarnych Sosnowiec, który zmierzy się z TME UKS SMS Łódź. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 5 czerwca o godzinie 19:00 na stadionie Polonii w Warszawie. Transmisja w Polsacie Sport.

FORTUNA 1. Liga

Dokładnie przez 211 dni mecze Fortuna 1. Ligi musiały odbywać się bez kibiców na trybunach. W 30. kolejce wreszcie pojawią się na stadionach i możemy spodziewać się gorącej atmosfery. Powrót fanów, a co za tym idzie dopingu, to jeden z głównych powodów, dla których weekend w Fortuna 1. Lidze zapowiada się wyjątkowo. A co jeszcze czeka nas w ten weekend na zapleczu PKO Ekstraklasy, sprawdźcie w materiale wideo.

Reprezentacja A

Potwierdziły się najgorsze prognozy – występ Krzysztofa Piątka na mistrzostwach Europy 2020 jest wykluczony. Napastnik reprezentacji Polski dziś rano przejdzie w Niemczech zabieg operacyjny. – Krzysztof doznał złamania w obrębie stawu skokowego. Operacja jest konieczna. Zawodnika czekają trzy-cztery miesiące przerwy – powiedział nam Jacek Jaroszewski, lekarz reprezentacji Polski.

Aktualności

Finałowe spotkanie finału Pucharu Niemiec, w którym Borussia Dortmund pokonała 4:1 RB Lipsk, było prawdopodobnie ostatnim wielkim meczem w karierze Łukasza Piszczka. Karierze, o której będzie się mówić na długo po tym jak Piszczek zejdzie ze sceny. On opuści piłkarską scenę w Niemczech jako zwycięzca. Wygrał jako sportowiec, człowiek, w Dortmundzie zyskał status, o jaki trudno będzie nie tylko jakiemukolwiek Polakowi, jeśli tam zagra, co w ogóle obcokrajowcowi. I jak zaczynał w Borussii od mistrzostwa tak skończył z Pucharem Niemiec. Właśnie sięgnął po ósme trofeum z tym klubem.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Pod koniec kwietnia jako jedna z 43 najbardziej utalentowanych zawodniczek z roczników 2004-06 wzięła udział w zgrupowaniu Talent Pro. Niektóre z jej koleżanek już grają i strzelają w Ekstralidze, tymczasem ona wciąż gra w lidze trampkarzy. Chłopięcej lidze. Historia Emilii Szymczak to nie tylko opowieść o dużym piłkarskim talencie. To także pretekst, aby przyjrzeć się zjawisku gry dziewcząt w rozgrywkach dla chłopców.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności