[TOTOLOTEK PUCHAR POLSKI] Radomiak kontra GKS, czyli ligowa potyczka w pucharze

Aktualności28.10.2019

W ostatni weekend lipca spotkali się na boiskach Fortuna 1 ligi, tym razem zmierzą się w ramach 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski. We wtorek w Radomiu tamtejszy Radomiak, przewodzący tabeli zaplecza PKO Ekstraklasy, podejmie GKS Tychy.

W rozgrywkach ligowych lepszy okazał się Radomiak, który przed własną publicznością zwyciężył 2:1. Dla „Zielonych” było to świetne otwarcie sezonu ligowego. Dziś drużyna Dariusza Banasika na całą ligową stawkę spogląda z góry. Po piętnastu rozegranych spotkaniach ma dwa punkty przewagi nad wiceliderem, Wartą Poznań. Tyszanom wiedzie się nieco gorzej. Zajmują dziesiątą pozycję w zestawieniu Fortuna 1 ligi, ale ich strata punktowa do czołówki wcale nie jest gigantyczna. To, co dzieje się w lidze, nie ma jednak wielkiego znaczenia w rozgrywkach pucharowych. Te – zgodnie ze starym, piłkarskim prawidłem – rządzą się swoimi prawami.

W poprzedniej fazie rozgrywek Totolotek Pucharu Polski obie ekipy mierzyły się z drugoligowcami. Radomiak walczył z Elaną Toruń i po szybko objętym prowadzeniu, stracił je na dwie minuty przed upływem regulaminowego czasu gry. Dzięki trafieniu Marcina Kluski zdołał jednak ponownie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i uniknąć dogrywki. Także piłkarze GKS Tychy kazali swoim kibicom czekać na bramki dosyć długo. W starciu z GKS Bełchatów wynik spotkania otworzył w 70. minucie Wojciech Szumilas, a rywala w ostatnich sekundach pogrążył Szymon Lewicki. Traf chciał, że ligowi przeciwnicy zagrają ze sobą w 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski.

Trener gospodarzy z pewnością liczy na potencjał ofensywny swojego zespołu. Radomianie zdobyli w tym sezonie 26 bramek, z czego 24 w lidze. Co ciekawe, oprócz najlepszego strzelca zespołu – Patryka Mikity – duży udział w ofensywie mają boczni obrońcy. Damian Jakubik i Dawid Abramowicz potrafią sporo zamieszać w defensywie przeciwników. Jakubik w tym sezonie jeszcze gola nie strzelił, ale Abramowicz już dwukrotnie cieszył się z gola. Jeszcze lepiej wygląda linia „napadu” GKS Tychy. Drużyna Ryszarda Tarasiewicza w tym sezonie 33 razy znalazła sposób na pokonanie bramkarza rywali. Najskuteczniejszym strzelcem tyszan jest Wojciech Szumilas, który pięć razy wpisywał się na listę strzelców. Czy defensywie Radomiaka uda się go powstrzymać, czy też GKS weźmie rewanż za ligową porażkę? Początek spotkania w Radomiu we wtorek o 13:00.