[PUCHAR POLSKI] Arka rozbiła Wigry Suwałki. Gdynianie bardzo blisko finału!

Aktualności28.02.2017
Na to spotkanie czekała cała Suwalszczyzna. W półfinale Pucharu Polski Wigry Suwałki rywalizują z Arką Gdynia, będąc największą niespodzianką w bieżącej edycji „Turnieju Tysiąca Drużyn”. Po pierwszym meczu sytuacja I-ligowca jest jednak bardzo trudna – Wigry na własnym terenie przegrały z Arką 0:3.

Dla Wigier awans do półfinału jest największym sukcesem w historii klubu. Nic dziwnego, że na trybunach obiektu w Suwałkach zasiadł komplet publiczności. Piłkarze Dominika Nowaka nie zamierzali ograniczyć się jedynie do obrony i w pierwszych minutach pokazali, że walka o awans do finału nie jest tylko pustym hasłem. W 8. minucie po kontrataku w pole karne Arki z prawej strony wpadł Damian Kądzior, ale z jego kąśliwym uderzeniem poradził sobie Pavels Steinbors. Wkrótce gra się wyrównała, a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Dopiero po 36 minutach gry serca kibiców zabiły mocniej. Strzał oddał Dariusz Formella, a atakujący piłkę wślizgiem Vaclav Cverna interweniował tak nieszczęśliwie, że dotknął ją ręką. Tomasz Musiał nie miał wątpliwości i wskazał na punkt karny. „Jedenastkę” pewnie wykonał Mateusz Szwoch i Arka objęła prowadzenie. Jeszcze przed przerwą Wigry próbowały odrobić straty, jednak uderzenie z dystansu autorstwa Łukasza Wrońskiego poszybowało nad bramką Steinborsa.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli do ataku z większym animuszem. Zawodnicy Wigier starali się prowadzić grę, zamykając niemal każdą akcję strzałami na bramkę Arki. Niestety, byli nieskuteczni – albo ich uderzenia omijały cel, albo były blokowane. Mocno starał się Damian Kądzior, szarpać próbował Łukasz Wroński, swoich szans szukał Mateusz Radecki, jednak wszystkie próby spełzały na niczym. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na zespole Dominika Nowaka. W 68. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mateusza Szwocha najlepiej w polu karnym odnalazł się wprowadzony niewiele wcześniej na murawę Rafał Siemaszko i strzałem głową podwoił stan posiadania Arki. Piłkarze Wigier próbowali jeszcze się odgryzać, ale druga stracona bramka wyraźnie podcięła im skrzydła. Na nieszczęście dla nich, w doliczonym czasie gry goście wyprowadzili akcję, którą celnym strzałem wykończył Dariusz Formella. Ostatecznie gospodarze polegli 0:3 i bardzo ograniczyli swoje szanse na awans do finału przed meczem rewanżowym, który zostanie rozegrany w pierwszym tygodniu kwietnia w Gdyni.

Wigry Suwałki – Arka Gdynia 0:3 (0:1)