[FORTUNA PUCHAR POLSKI] Zwycięski Piast! Gliwiczanie wyeliminowali Legię

Aktualności03.03.2021
Najpierw prowadzenie w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski objął Piast Gliwice po trafieniu Jakuba Świerczoka, a potem rozpoczęła się pogoń Legii za doprowadzeniem do wyrównania. Warszawianom udało się strzelić gola na 1:1, ale ostatnie słowo należało do gliwiczan. Decydujące trafienie na wagę awansu do półfinału zaliczył Thiago Alves. Piast to ostatni półfinalista Fortuna Pucharu Polski. Awanse wcześniej przypieczętowały zespoły Arki Gdynia, Rakowa Częstochowa oraz Cracovii.

Legia Warszawa odważnie rozpoczęła ćwierćfinałowe spotkanie Fortuna Pucharu Polski. Podopieczni trenera Czesława Michniewicza od razu starali się przenosić grę na połowę Piasta Gliwice. Warszawianie szybko przedostali się pod bramkę Frantiska Placha, ale przede wszystkim brakowało im uderzenia w światło bramki gliwiczan. Z upływem czasu przewagę zaczął zyskiwać Piast, który wygrywał rywalizację w środku pola i częściej utrzymywał się przy piłce. To właśnie przyjezdnym udało się otworzyć wynik meczu. W 8. minucie Michał Chrapek zagrał do Jakuba Świerczoka, a ten pewnie pokonał Cezarego Misztę.

Do odrabiania strat ruszyli warszawianie, ale bramkarz Piasta nie był zmuszany do interwencji. Najpierw głową uderzał Paweł Wszołek, jednak piłka minimalnie minęła słupek Frantiska Placha. Chwilę później z dystansu niecelnie uderzał Andre Martins i futbolówka poszybowała nad poprzeczką Piasta. Dopiero po dwóch kwadransach gry Legia stworzyła najlepszą okazję bramkową. Po dośrodkowaniu w pole karne głową uderzał Mateusz Wieteska, ale defensor Legii trafił tylko w słupek. Mimo wielu prób gospodarzy do przerwy prowadził Piast Gliwice.

W drugiej połowie częściej w posiadaniu piłki znajdowała się Legia Warszawa. Gospodarze mieli jednak spore trudności, aby stworzyć klarowną sytuację strzelecką. Skutecznie powstrzymywał rywali Piast, który szukał okazji do kontrataku. Nadal przy Łazienkowskiej utrzymywał się rezultat z pierwszej odsłony spotkania. W coraz głębszej defensywie znajdowali się gliwiczanie, ale Legia wciąż nie mogła oddać strzału w stronę bramki Frantiska Placha. Gospodarze swego dopięli w 66. minucie rywalizacji. Po fantastycznym dograniu Filipa Mladenovicia po uderzeniu głową piłkę do siatki Piasta skierował Rafael Lopes. Doskonałą sytuację do zdobycia drugiego gola miał Valeriane Gvilia, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym.

W 78. minucie błędu dopuścił się Artem Szabanow, a piłkę przejął Thiago Alves. Portugalczyk urwał się defensywie Legii, minął Cezarego Misztę i podwyższył na 2:1. Niewiele zabrakło, aby chwilę później do wyrównania ponownie doprowadziła Legia. Po kontrze warszawian uderzał Bartosz Kapustka, ale skutecznie interweniował Frantisek Plach. Gospodarze robili co mogli, aby uratować wynik i doprowadzić do dogrywki. Bez zarzutów spisywała się jednak defensywa Piasta, która nie pozwalała warszawianom na zbyt wiele. Ostatnie spotkanie ćwierćfinałowe Fortuna Pucharu Polski zakończyło się rezultatem 2:1 i to Piast Gliwice zagra w półfinale rozgrywek.