[FORTUNA PUCHAR POLSKI] Lider ekstraklasy z pewnym awansem, emocje w Krakowie, Warta strzela w dogrywce

Aktualności30.10.2020
Pierwszy mecz 1/16 finału FORTUNA Pucharu Polski dostarczył wielu emocji. Chojniczanka prowadziła w 85. minucie, jednak Garbarnia wyrównała trzy minuty później. Grający w osłabieniu po czerwonej kartce dla Donatasa Nakrosiusa, gospodarze w dogrywce stracili dwie bramki i to niedawny pierwszoligowiec awansował dalej. Do kolejnej rundy awansował także lider PKO Ekstraklasy – Raków Częstochowa, który wygrał w Niecieczy z Bruk-Bet Termaliką 2:0, a mógł wyżej, tyle że rzutu karnego nie wykorzystał Oskar Zawada. Dogrywki do rozstrzygnięcia rywalizacji z Sokołem Ostróda potrzebowali piłkarze Warty Poznań. Zespół Piotra Tworka wygrał 3:1, a dwa gole strzelił Mateusz Kuzimski. Garbarnia Kraków – Chojniczanka Chojnice 1:3 (0:0) pd.
Bramki: Kamil Kuczak 88 – Szymon Skrzypczak 85, Tomasz Mikołajczak 107, Rafał Górecki 109 (s)
Garbarnia: 1. Dorian Frątczak – 87. Jakub Kowalski, 6. Kacper Laskoś, 31. Donatas Nakrošius, 2. Rafał Górecki – 27. Daniel Morys (69, 15. Grzegorz Marszalik), 12. Mateusz Duda, 9. Błażej Radwanek (69, 21. Tomasz Kołbon), 10. Kamil Kuczak, 11. Jakub Bąk (75, 7. Patryk Serafin) – 99. Michał Feliks (56, 5. Artur Balicki).
Chojniczanka: 1. Paweł Sokół – 90. Jan Mudra, 38. Martin Klabník, 26. Mateusz Bartosiak, 18. Krystian Wachowiak – 71. Serhij Napołow (104, 77. Michał Sacharuk), 14. Adrian Rakowski, 17. Tomasz Mikołajczak, 9. Robert Ziętarski (72, 4. Paweł Czajkowski), 23. Kamil Orlik (72, 91. Mateusz Klichowicz) – 7. Artur Pląskowski (32, 30. Szymon Skrzypczak).
Żółte kartki: Bąk, Kowalski, Duda, Frątczak, Nakrošius, Laskoś - Ziętarski, Czajkowski.
Czerwone kartki: Donatas Nakrošius (90. minuta, Garbarnia, za drugą żółtą) - Paweł Czajkowski (115. minuta, Chojniczanka, za drugą żółtą).
Sędziował: Jacek Lis (Katowice).
W 42. minucie Robert Ziętarski (Chojniczanka) nie wykorzystał rzutu karnego (Dorian Frątczak obronił).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Raków Częstochowa 0:2 (0:1)
Bramki: Vladislavs Gutkovskis 13, Ivi López 73
Bruk-Bet Termalica: 99. Tomasz Loska – 13. Mateusz Grzybek, 32. Jonathan de Amo, 77. Artem Putiwcew, 3. Marcin Grabowski – 8. Samuel Štefánik (76, 23. Marcin Wasielewski), 18. Piotr Wlazło, 11. Patrik Mišák (63, 66. Martin Zeman), 33. Michał Orzechowski (55, 9. Kacper Śpiewak), 22. Michal Hubínek (55, 5. Vlastimir Jovanović) – 7. Roman Gergel.
Raków: 29. Jakub Szumski – 89. Daniel Mikołajewski, 6. Andrzej Niewulis, 4. Kamil Piątkowski – 7. Fran Tudor (85, 27. Daniel Bartl), 15. Giánnis Papanikoláou, 20. Marko Poletanović (85, 17. Petr Schwarz), 43. David Tijanić (73, 77. Marcin Cebula), 11. Ivi López (81, 14. Daniel Szelągowski), 23. Patryk Kun – 21. Vladislavs Gutkovskis (81, 9. Oskar Zawada).
Żółte kartki: Jovanović, Zeman - Papanikoláou.
Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).
W 90. minucie Oskar Zawada (Raków) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił nad bramką).

Sokół Ostróda – Warta Poznań 1:3 (0:0) pd.
Bramki: Dawid Wolny 111 – Łukasz Trałka 100, Mateusz Kuzimski 101, 116
Sokół: 1. Błażej Niezgoda – 7. Paweł Brzuzy, 4. Wojciech Mazurowski, 8. Karol Żwir, 6. Adam Dobosz – 20. Michał Zimmer (79, 17. Kamil Odolak), 14. Tomasz Gajda, 15. Kamil Zalewski, 9. Sebastian Rugowski (77, 5. Krzysztof Wicki) – 77. Dawid Wolny, 11. Konrad Andrzejczak (106, 31. Maciej Dampc).
Warta: 33. Daniel Bielica – 23. Mateusz Spychała, 5. Bartosz Kieliba, 4. Robert Ivanov, 3. Jakub Kiełb – 8. Kajetan Szmyt (68, 24. Dominik Smykowski), 21. Mateusz Kupczak, 10. Adrian Laskowski (62, 6. Łukasz Trałka), 17. Mateusz Czyżycki (62, 22. Robert Janicki), 11. Michał Jakóbowski (68, 18. Mario Rodríguez) – 25. Gracjan Jaroch (75, 9. Mateusz Kuzimski).
Żółte kartki: Mazurowski  Spychała, Trałka, Kiełb, Janicki, Kieliba.
Sędziował: Grzegorz Kawałko (Białystok).