[PUCHAR POLSKI KOBIET] TME UKS SMS Łódź pierwszym finalistą!

Aktualności05.05.2021
Nie było sensacji w pierwszym półfinale kobiecego Pucharu Polski. Zgodnie z przewidywaniami, wicelider Ekstraligi TME UKS SMS Łódź nie miał problemów z pokonaniem pierwszoligowej UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna. Dla zespołu z Łodzi to historyczny awans do finału tych rozgrywek!

UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna przystąpiła do spotkania bez swojej czołowej zawodniczki, reprezentantki Polski, Pauliny Tomasiak, która pauzowała za nadmiar żółtych kartek. Z kolei w podstawowym składzie łodzianek zabrakło Adriany Achcińskiej i Gabrieli Grzybowskiej, które rano pisały maturę z matematyki i indywidualnie dojechały na mecz do Stróż. Ich pojawienie się na boisku w drugiej połowie znacznie jednak ożywiło ofensywne poczynania SMS-u.

Zespół z pierwszej ligi bardzo ambitnie spisywał się w obronie, nie dopuszczając w pierwszej części spotkania faworyzowanych rywalek do zbyt wielu klarownych okazji strzeleckich. Poza tym dobrze w bramce „Trójki” spisywała się Emilia Smoleń, która kilka razy popisała się znakomitymi interwencjami. Niestety plac gry przedwcześnie z powodu kontuzji kolana musiała opuścić Wiktoria Dudka.

Worek z bramkami rozwiązała w 25. minucie gry Dominika Gąsieniec, a zaraz przed końcem pierwszej połowy wynik na 2:0 podwyższyła Nadia Krezyman, która wykorzystała błąd defensywy gospodyń. Chwilę po przerwie drużyna z Ekstraligi dołożyła kolejne dwa gole. Najpierw po dośrodkowaniu Gąsieniec głową trafiła Tatsiana Markusheuskaya, a trzy minuty później celnie z dystansu uderzyła Maria Zbyrad.

Od 60. minuty zawodniczki ze Staszkówki i Jelnej musiały sobie radzić w "dziesiątkę". W ciągu kilku minut dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzała Paulina Piksa. Łodzianki naciskały, stwarzały sobie sytuacje, ale nie dały rady podwyższyć rezultatu. Spora w tym zasługa Emilii Smoleń, która także i w drugiej połowie kilka razy uratowała swój zespół przed stratą gola.

Witamy w finale Pucharu Polski TME UKS SMS Łódź! 👏

Opublikowany przez Łączy nas piłka kobieca Środa, 5 maja 2021

Drugiego finalistę Pucharu Polski poznamy 12 maja, kiedy GKS Górnik Łęczna zmierzy się z Czarnymi Sosnowiec. To spotkanie także będzie można obejrzeć na żywo na kanale Łączy Nas Piłka.

1/2 finału Pucharu Polski kobiet
UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna – TME UKS SMS Łódź 0:4 (0:2)
Bramki: Dominika Gąsieniec 25’, Nadia Krezyman 45’, Tatsiana Markusheuskaya 48’, Maria Zbyrad 50’
UKS 3: Emilia Smoleń – Paulina Sokulska, Anita Romuzga, Klaudia Gniadek (81’ Julia Fryczek), Joanna Kubisz, Julia Leśniak, Aleksandra Cygan (K), Martyna Brdej, Kinga Łomako, Paulina Piksa, Wiktoria Dudka (22’ Sandra Różycka)
TME UKS SMS: Oliwia Szperkowska – Katarzyna Konat, Klaudia Jedlińska (46’ Adriana Achcińska), Maria Zbyrad, Anna Rędzia (66’ Julia Mordel), Daria Kurzawa (K), Yurina Enjo (76’ Marta Miś), Nadia Krezyman (46’ Gabriela Grzybowska), Dominika Gąsieniec, Wiktoria Skrzypińska (46’ Alicja Sokołowska), Tatsiana Markusheuskaya
Żółte kartki: Różycka, Piksa – Kurzawa, Miś
Czerwona kartka: Piksa
Sędziowała: Angelika Gębka