[PUCHAR POLSKI KOBIET] Czarni Sosnowiec czwarty raz z rzędu w finale!

Aktualności12.05.2021
W świetnym stylu awans po raz czwarty z rzędu do finału Pucharu Polski kobiet wywalczyły piłkarki Czarnych Sosnowiec! Aktualne liderki Ekstraligi pokonały w Łęcznej 3:1 GKS Górnik, który przy tak dobrze dysponowanych rywalkach nie miał tego dnia zbyt wiele do powiedzenia.

Starcie obrońcy tytułu i mistrza Polski z aktualnym liderem Ekstraligi określane było przez wielu jako przedwczesny finał rozgrywek o Puchar Polski. Zresztą, przed rokiem właśnie te zespoły zmierzyły się ze sobą w finale, który 1:0 wygrały łęcznianki. Czarne miały więc swoje rachunki do wyrównania i od początku spotkania rzuciły się na rywalki.

Następstwem ogromnej determinacji i ofensywnego usposobienia sosnowiczanek od pierwszych minut była bramka, którą już w 14. minucie gry zdobyła Patricia Fischerova. Niepilnowana w polu karnym Słowaczka umieściła piłkę w siatce głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Andrei Horvathovej.

Kwadrans później Górnik wyrównał stan rywalizacji. Bombę z rzutu wolnego posłała Ewelina Kamczyk, Anna Szymańska odbiła piłkę przed siebie, jednak nie miała już szans przy dobitce Roksany Ratajczyk. Ale, jak się później okazało, nie była to zapowiedź przebudzenia mistrzyń Polski, a wszystko, na co je tego dnia stać.

W 30. minucie ponownie na prowadzenie wyszły Czarne. Znakomitym strzałem zza pola karnego podpisała się reprezentantka Polski, Martyna Wiankowska. Piłka musnęła palce bramkarki gospodyń, Anny Palińskiej, po czym odbiła się od wewnętrznej strony poprzeczki i wylądowała w siatce.

KKS Czarni Sosnowiec czwarty raz z rzędu w finale Pucharu Polski! 🏆🇵🇱

Opublikowany przez Łączy nas piłka kobieca Środa, 12 maja 2021

Gola na 1:3, który ustalił wynik meczu na dwie minuty przed przerwą, strzeliła Agnieszka Jędrzejewicz po akcji bardzo aktywnej w tym spotkaniu Weroniki Zawistowskiej. W drugiej połowie zmasowane ataki gości nieco osłabły, „Górniczki” próbowały zawiązywać akcje ofensywne, ale nie były w stanie stworzyć sobie żadnej stuprocentowej sytuacji bramkowej. Bezbłędnie spisywała się defensywa drużyny z Sosnowca.

Finał Pucharu Polski zostanie rozegrany w sobotę, 5 czerwca o godz. 19:00 w Warszawie na stadionie Polonii. Przeciwnikiem Czarnych Sosnowiec będzie TME UKS SMS Łódź. Transmisja w Polsacie Sport.

1/2 finału Pucharu Polski
GKS Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 1:3 (1:3)
Bramki: Roksana Ratajczyk 25’ - Patricia Fischerova 14’, Martyna Wiankowska 30’, Agnieszka Jędrzejewicz 43’
Górnik: Anna Palińska – Alicja Dyguś (70’ Julita Głąb), Natasza Górnicka (79’ Maja Osińska), Jolanta Siwińska, Anna Zając, Marcjanna Zawadzka (46’ Weronika Kaczor), Roksana Ratajczyk (59’ Klaudia Lefeld), Emilia Zdunek, Patricia Hmirova (59’ Milena Kazanowska), Ewelina Kamczyk, Nikola Karczewska.
Czarni: Anna Szymańska – Wiktoria Kuciewicz, Olha Zubczyk, Patricha Fischerova, Martyna Wiankowska, Andrea Horvathova, Dorota Hałatek, Nikol Kaletka (85’ Paulina Zawiślak), Alicja Materek, Weronika Zawistowska, Agnieszka Jędrzejewicz.
Żółte kartki: Siwińska, Ratajczyk, Górnicka, Osińska – Zawistowska, Hałatek, Jędrzejewicz, Materek.
Sędziowała: Michalina Diakow.