Klęska Sevilli w Madrycie. Krychowiak nie mógł wiele zdziałać

Aktualności20.03.2016

Grzegorz Krychowiak rozegrał dziś pierwsze po niemal dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją pełne 90 minut w barwach hiszpańskiej Sevilii. Konfrontacji z Realem Madryt na Estadio Santiago Bernabeu nie będzie jednak dobrze wspominał, bo jego zespół odniósł w stolicy bardzo wysoką porażkę – przegrał z „Królewskimi” aż 0:4 (0:1).

Gole dla zespołu Zinedine’a Zidane’a strzelali: Karim Benzema (6. min), Cristiano Ronaldo (64. min), Gareth Bale (66. min) i Jese Rodriguez (86. min). Dominacja gospodarzy była dziś bardzo wyraźna. Wystarczy wspomnieć, że przez cały mecz oddali oni aż 17 strzałów na bramkę Sergio Rico (w tym 11 celnych), przy zaledwie 5 próbach przyjezdnych z Andaluzji (w tym tylko jednej celnej). Rozmiary zwycięstwa Realu mogły być jeszcze większe, gdyby w 58. minucie rzut karny wykorzystał Ronaldo.

Z drugiej strony jednak podopieczni Unaia Emery’ego byli dwukrotnie, jeszcze przy stanie 0:1, bardzo bliscy tego, by odwrócić losy spotkania. Najpierw w 27. minucie Keylor Navas w świetnym stylu obronił „jedenastkę” wykonywaną przez Kevina Gameiro, natomiast w minucie 62. francuski napastnik Sevilli trafił do bramki Realu, ale sędziowie odgwizdali spalonego. Z ich decyzją za nic nie chciał się zgodzić Krychowiak – protestował tak ostro, że arbiter Javier Estrada ukarał go w końcu żółtą kartką. Tymczasem telewizyjne powtórki wykazały, że Polak… miał w tej sytuacji rację.

Kevin Gameiro Goal Annulled HD - Real Madrid 1... przez EuropeanLive

Przez 90 minut gry Krychowiak zaliczył 56 kontaktów z piłką – w ekipie Sevilii aktywniejszy od niego był tylko Coke. Reprezentant Polski zanotował ponadto 4 przechwyty (najwięcej spośród wszystkich zawodników obu zespołów) oraz 3 razy blokował strzały rywali. Serwis internetowy WhoScored.com w ekipie gości wyżej od niego ocenił tylko jednego gracza – bramkarza Sergio Rico.

Po tej porażce Sevilla spadła w tabeli La Liga na szóstą pozycję. Do czwartego miejsca, gwarantującego udział w eliminacjach Ligi Mistrzów, traci obecnie 6 punktów.