Wywiady

Jego tweety zrobiły furorę w sieci. Nikt tak barwnie nie opisywał wydarzeń podczas mundialu w Brazylii, jak on. Dzięki temu stał się najbardziej rozpoznawalnym zawodnikiem I ligi i swojej drużyny. Mówi, że ćwierkać nie przestanie. Chyba, że… ktoś ukradnie mu telefon. Poznajcie @Krzywy86, a dokładniej Marcina Krzywickiego, napastnika Wisły Płock, samozwańczego króla Twittera.

Specjalne

Spotkanie Śląska Wrocław z Legią Warszawa w ćwierćfinale Pucharu Polski to rywalizacją wewnątrz portugalską. Z jednej strony barykady występuje napastnik Mistrza Polski Orlando Sa, po drugiej bracia Marco i Flavio Paixao. Z tej okazji przypominamy najciekawsze w ostatnich latach pojedynki zawodników pochodzących z tego samego kraju, którzy rywalizowali ze sobą w klubach polskiej Ekstraklasy!

Wywiady

– Bez niego Śląsk jest nadal jedną z najlepszych drużyn w Polsce, ale Legia wydaje się być poza jego zasięgiem – zapowiada Stefan Białas, który grał w obu drużynach pierwszej pary ćwierćfinałowej Pucharu Polski. Były pomocnik obu ekip opowiedział nam również o swojej przeszłości, a także zdradził, jakie drużyny najchętniej zobaczyłby w finale na Stadionie Narodowym.

Specjalne

We wrześniu zeszłego roku w „Polskiej Piłce” pisałem tak: Nigdy nie powstało w naszym kraju coś na kształt "narodowego modelu szkolenia". Teraz pracuje nad nim grupa ekspertów (trenerzy związkowych reprezentacji, przedstawiciele akademii piłkarskich, AWF). Ze wszystkich projektów, które tutaj opisywałem, ten jest najbardziej czasochłonny, skomplikowany i odpowiedzialny. Dlaczego taki system gry jest dla nas optymalny? Jakie cechy powinien mieć lewy obrońca, a jakie prawoskrzydłowy? Jak trenować z poszczególnymi rocznikami i czego od nich wymagać? Chodzi o to, żeby z takiego opracowania mógł korzystać każdy trener w Polsce. Tylko czy będzie na tyle zdyscyplinowany, żeby wdrażać wszystkie zalecenia krok po kroku? Tutaj rola federacji się kończy, a zaczyna odpowiedzialność akademii i klubów.

Specjalne

Kiedy masz 15 lat, czerpiesz radość z każdej chwili spędzonej na boisku. Futbol darzysz uczuciem szczerym, nieskażonym, pozbawionym kalkulacji. To już twoja pasja, ale jeszcze nie zawód. Śnisz o nim, marzysz, przeżywasz, wizualizujesz. Uczucie staje się jeszcze silniejsze, kiedy zakładasz koszulkę z orłem na piersi i dziesiątką na plecach. Ale większy staje się też ból, kiedy z dnia na dzień to wszystko tracisz. I nagle musisz zapomnieć o grze w piłkę. Nawet nie na kilka miesięcy, lecz na kilka lat. Tak, te słowa brzmią jak wstęp do smutnej bajki z morałem, ale bajką nie są. To historia Arkadiusza Madeńskiego.

Tylko u nas

Fantastyczne połączenie światka dziennikarskiego z historią polskiej piłki nożnej. Akcja rozpoczyna się we wrześniu 1953 roku. Chcielibyśmy przenieść Was w czasie. Do świata Jerzego Lechowskiego. 86-letni wybitny dziennikarz m.in. „Przeglądu Sportowego” oraz „Piłki Nożnej”, a także były sekretarz, kierownik Wydziału Szkolenia i wiceprezes PZPN ds. sportowo-szkoleniowych oraz przez trzy kadencje prezes Warszawskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, Honorowy Członek PZPN, dziś wiceprzewodniczący Klubu Seniora, opowiada historię swojego życia. Niesamowitą historię! Czas na czwarty odcinek „Świadka koronnego”. Dla Łączy Nas Piłka – Jerzy Lechowski.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności