Reprezentacja kobieca A

Pierwsza kobieta w kraju z licencją trenerską UEFA Pro. Pierwsza kobieta-selekcjoner w polskiej piłce. Nina Patalon łamie stereotypy i przeciera szlaki. Niedawno oficjalnie została selekcjonerką kobiecej reprezentacji Polski, ale ma już za sobą jeden mecz na ławce trenerskiej kobiecej drużyny narodowej seniorek. Czy czuje się „role model”, jakie będą jej największe wyzwania w najbliższej przyszłości i jak daleko naszej kadrze do światowego topu? – Zacznijmy robić wszystko, aby piłka nożna stała się dla nas najważniejsza, a reszta poukłada się sama – przekonuje w rozmowie z Łączy Nas Piłka Nina Patalon.

Reprezentacja kobieca A

Wczoraj zarząd PZPN zdecydował, że selekcjonerką reprezentacji Polski kobiet, co najmniej do końca 2024 roku, będzie Nina Patalon – pierwsza w historii kobieta sprawująca tę funkcję. Natomiast dziś polskie piłkarki poznały swoje rywalki w rozpoczynających się jesienią eliminacjach mistrzostw świata, które zostaną rozegrane w Australii i Nowej Zelandii w 2023 roku – trafiliśmy w nich do grupy F, w której oprócz naszych reprezentantek znalazły się: Norwegia, Belgia, Albania, Kosowo i Armenia. Do finałów awansuje 9 zwycięzców grup oraz 2 najlepsze drużyny z meczów barażowych. Posłuchajcie, jak skomentowali to przed naszą kamerą selekcjonerka „biało-czerwonych” oraz prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności