Reprezentacja U16 | mężczyźni

PKO Ekstraklasa

W rodzinie Buksów bardziej znany jest jego brat – Adam, ale jedna bramka, którą zdobył przeciwko Jagiellonii Białystok, sprawiła, że też trafił do świadomości wielu kibiców PKO Ekstraklasy. Za jednym razem Aleksander Buksa zapisał się w historii najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce oraz Wisły Kraków. – Spokój, chłodna głowa, nie tylko na boisku – charakteryzuje piłkarza trener Adrian Filipek.

Aktualności

W sobotę zakończyło się drugie zgrupowanie w ramach projektu Talent Pro, który skupia się na indywidualnym doskonaleniu wybranej młodzieży z trzech roczników. – Za każdym razem zakładamy sobie maksymalne wykorzystanie tego czasu w obrębie pięciu ustalonych obszarów i pod tym względem uważam ostatni tydzień spędzony w Opalenicy za niezwykle udany – mówi Bartłomiej Zalewski, koordynator projektu.

Aktualności

O pozycji bramkarza mówi się, że jest najbardziej specjalistyczną wewnątrz całego zespołu piłkarskiego. Podobnie jest na zgrupowaniu Talent Pro w Opalenicy, gdzie młodymi golkiperami zajmują się uznane nazwiska w fachu szkoleniowym. Józef Młynarczyk jest byłym reprezentantem Polski i zdobywcą Ligi Mistrzów, a Maciej Borowski jest w sztabie kadry U-19. – Zwracamy uwagę  na wszechstronny  rozwój, staramy się tak ułożyć plan i podzielić czas, by jak najbardziej optymalnie wykorzystać wspólną okazję do pracy – mówi trzeci z tej grupy, czyli Andrzej Dawidziuk, wychowawca wielu utalentowanych polskich bramkarzy i koordynator Szkolenia Bramkarzy i Trenerów Bramkarzy w PZPN.

Aktualności

Od soboty odbywa się drugie zgrupowanie pod szyldem Talent PRO, czyli projektu Polskiego Związku Piłki Nożnej dla najbardziej utalentowanej młodzieży z trzech roczników (2003-2005). – Fantastyczne jest to, że zawodnicy z elity w tych rocznikach, z najlepszych klubów i akademii przebywają razem, ale nie widać po nich rywalizacji, lecz to, że już stanowią zespół – mówi Stefan Majewski, dyrektor sportowy PZPN i jeden z trenerów w sztabie szkoleniowym. Co dwa dni na łamach „Łączy Nas Piłka” będziemy przedstawiać spojrzenie osób zaangażowanych w projekt na wydarzenia w Opalenicy.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności