Reprezentacja U16 | mężczyźni

Aktualności

[TALENT PRO] Czas na drugie zgrupowanie. „Kontynuacja pracy”

10.07.2019

Tym razem w Opalenicy odbędzie się zgrupowanie organizowane przez Polski Związek Piłki Nożnej w ramach projektu Talent Pro. To druga edycja obozu dla wyselekcjonowanej grupy zawodników z młodzieżowych reprezentacji kraju. – W ostatnich miesiącach sporo było meczów i turniejów, a więc okazji do weryfikacji umiejętności oraz potencjału wybranych piłkarzy. A na zgrupowaniu otrzymujemy możliwość pracy nad tymi elementami, które uznaliśmy za najważniejsze – mówi prowadzący ten projekt trener Bartłomiej Zalewski.

Aktualności

Jerzy Dudek, Kamil Grabara, a teraz Jakub Ojrzyński – drogi polskich bramkarzy prowadzą do Liverpoolu. 16-latek, który ostatnio grał w Centralnej Lidze Juniorów, reprezentując Legię Warszawa, podpisał z „The Reds” czteroletni kontrakt. Mógł być w innych wielkich klubach, jednak ostatecznie zdecydował się zbierać naukę w mieście Beatlesów, do czego przekonały go prywatna sympatia wobec zwycięzcy ostatniej edycji Ligi Mistrzów oraz wstawiennictwo Johna Achterberga, na co dzień odpowiedzialnego za treningi Alissona Beckera.

Reprezentacja młodzieżowa U-16

Reprezentacja Polski do lat 16 w drugim meczu turnieju towarzyskiego pokonała Rumunię 2:1. Najpierw na prowadzenie wyszli gospodarze, ale Polacy odwrócili losy w drugiej połowie. Wyrównał Patryk Kusztal, ale to nie był koniec emocji. W ostatnich sekundach Kusztal popisał się świetnym uderzeniem z dystansu i dał biało-czerwonym zwycięstwo. W ostatnim spotkaniu piłkarze trenera Marcina Dorny zagrają z Norwegią (11 maja w miejscowości Buftea).

Reprezentacja młodzieżowa U-16

Trener reprezentacji Polski do lat 16 Marcin Dorna poinformował o trzech dodatkowych powołaniach na turniej towarzyski w Rumunii. Polacy zagrają z Chorwacją (7 maja o godzinie 15:00), Rumunią (9 maja o godzinie 17:00) oraz Norwegią (11 maja o godzinie 13:00). Wszystkie mecze odbędą się w miejscowości Buftea.

Reprezentacja młodzieżowa U-16

Trener reprezentacji Polski do lat 16 Marcin Dorna podał listę powołanych zawodników na turniej w Rumunii. Polacy zagrają z Chorwacją (7 maja o godzinie 15:00), Rumunią (9 maja o godzinie 17:00) oraz Norwegią (11 maja o godzinie 13:00). Wszystkie mecze odbędą się w miejscowości Buftea.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności