Reprezentacja U19 | mężczyźni

Reprezentacja młodzieżowa U-19

[WYWIAD] Bartłomiej Zalewski: Możliwości są naprawdę duże

12.11.2019

Reprezentacja do lat 19 od poniedziałku przebywa w Walii, gdzie w środę od meczu z gospodarzami (Newport, g. 14 czasu polskiego) rozpocznie rywalizację w eliminacjach młodzieżowych Mistrzostw Europy. Rywalami w turnieju kwalifikacyjnym są jeszcze Kosowo (16.11, Newport) i Rosja (19.11, Cardiff), a z grupy awansują na pewno dwa najlepsze zespoły. O szansach oraz skali wyzwania biało-czerwonych porozmawialiśmy z selekcjonerem tej kadry, Bartłomiejem Zalewskim.

Na zgrupowanie reprezentacji Polski U-19 oraz turniej kwalifikacyjny UEFA European Under-19 Championship w dniach od 12.11.2019 do 20.11.2019, w ramach którego rozegrane zostaną mecze: 13.11.19 z reprezentacją Walii (godz. 13:00, Newport, Rodney Parade), 16.11.19 z reprezentacją Kosowa (godz. 13:00, Newport, Dragon Park) oraz 19.11.19 z reprezentacją Rosji (godz. 13:00, Cardiff, Cardiff International Sports Campus), powołani zostali następujący zawodnicy:

Selekcjoner Bartłomiej Zalewski powołał sześciu zawodników z klubów zagranicznych na zbliżające się eliminacje Mistrzostw Europy z 2020 roku. W trakcie turnieju rozgrywanego w Walii biało-czerwoni zmierzą się w listopadzie z gospodarzami (13.11, Newport), Kosowem (16.11, Cardiff) i Rosją (16.11, Cardiff).

– To był bardzo otwarty mecz, zwłaszcza w drugiej połowie, w której nie brakowało sytuacji z obu stron. Po przerwie to my mieliśmy przewagę. Nie tylko pod względem stworzonych okazji, ale też w posiadaniu piłki – powiedział po przegranym meczu 2:5 z Anglią trener reprezentacji Polski do lat 19, Bartłomiej Zalewski.