[NA PARKIECIE] Zabrakło skuteczności. Polska przegrywa z Serbią

Reprezentacja08.04.2017
Już na starcie biało-czerwoni mocno skomplikowali sobie drogę do mistrzostw Europy. W pierwszym meczu turnieju eliminacyjnego reprezentacja Polski w futsalu przegrała z Serbią 0:4. Teraz na stratę punktów nie możemy już sobie pozwolić.

Biało-czerwoni do meczu z Serbią przystąpili mocno zmobilizowani. Już w pierwszej minucie Marcin Mikołajewicz był bliski zdobycia bramki. Podopieczni trenerów Andrzeja Biangi i Błażeja Korczyńskiego od początku nie dawali rywalom rozwinąć skrzydeł i prezentowali się okazale. W kolejnych fragmentach spotkania kolejni nasi zawodnicy mieli swoje sytuacje – aktywni byli chociażby Mikołaj Zastawnik, Dominik Solecki czy też Robert Gładczak.

W pierwszych fragmentach ciężko było zauważyć, która drużyna na poprzednich mistrzostwach Europy zajęła czwarte miejsce, a która dopiero chce na najważniejsze imprezy się dostawać. Futsal – sport ogólnie – bywa jednak brutalny. Jedna z nielicznych akcji gości, jeszcze w momencie, gdy biało-czerwoni wyczekiwali na gwizdek sędziego po jednej z kontrowersyjnych sytuacji, zakończyła się stratą gola. Dwójkową akcję Serbów wykończył Mladen Kocić – jeden z najlepszych w ekipie gości.

Początek drugiej połowy również nie zwiastował takiego końcowego wyniku. Serbowie czuli się coraz pewniej na parkiecie w Elblągu, ale nadal to nasi reprezentanci mieli więcej do powiedzenia. Brakowało jednak sytuacji podbramkowych. Serbowie natomiast pokazali jak zachowywać się pod bramką rywali. Najpierw Milos Simić wespół z partnerami rozklepał naszą defensywę, następnie Marko Prsić po kontrze podwyższył wynik, a rezultat ustalił Simić. Polacy w samej końcówce również mieli swoje sytuacje, ale zabrakło – a jakże – skuteczności.

Nasza reprezentacja na kolejne potknięcia w tym turnieju już nie może sobie pozwolić. – Zabrakło chłodnej głowy pod bramką rywali. Przegraliśmy bardzo ważny mecz, ale gramy dalej. W pierwszej połowie spisywaliśmy się dobrze. Potem się jednak odkryliśmy i niestety skończyło się to stratą czterech bramek – powiedział Mikołaj Zastawnik, jeden z najlepszych graczy w naszej ekipie.

W drugim meczu Hiszpania wygrała z Mołdawią 7:0. W niedzielę to Polska zagra z Mołdawią, we wtorek natomiast z Hiszpanią. Oba mecze odbędą się o godzinie 20:00.

Polska – Serbia 0:4 (0:1)
Bramki: Kocić 15, Simić 26, Prsić 31, Simić 33
Polska: Kałuża, Widuch – Zastawnik, Mikołajewicz, Lutecki, Kriezel, Kubik, Biel, Elsner, Gładczak, Mizgajski, Solecki, Franz, Pawicki
Serbia: Aksentijević, Momćilović – Perić, Milosavać, Kocić, Simić, Stanković, Rakić, Ramić, Tomić, Prsić, Lazarević, Stojković, Rajćević.