Zwycięska bramka Grzegorza Krychowiaka w rosyjskiej ekstraklasie!

Reprezentacja18.03.2021
Pomocnik reprezentacji Polski strzelił piątego gola w tym sezonie w rosyjskiej Premier Lidze. Trafienie w 80. minucie meczu z FK Ufa zapewniło Lokomotiwowi Moskwa zwycięstwo i awans na trzecie miejsce w tabeli.

W spotkaniu z przedostatnią drużyną ligi długo nic nie szło po myśli gości. Choć w siódmej minucie gola zdobył Witalij Lisakowicz, to bramka została anulowana po wideoweryfikacji. Piłkarze Lokomotiwu mieli przewagę przez całe spotkanie, ale zawodzili w polu karnym FK Ufa. Oddali tylko sześć strzałów, w tym dwa celne. W drugiej połowie w światło bramki trafił tylko Krychowiak i od razu skutecznie. W golu miał też udział Maciej Rybus. Po jego dośrodkowaniu piłkę głową przedłużył Eder, a pomocnik reprezentacji Polski z bliska kopnął do siatki.

Dla Krychowiaka to piąte trafienie w tym sezonie w rosyjskiej ekstraklasie. Co ciekawe jego gol w październiku 2020 roku też okazał się zwycięski w spotkaniu FK Ufa. Strzelał bramki Achmatowi Groznemu (porażka 2:3), FK Chimki (też 2:3) i CSKA Moskwa (2:0). Polak zaliczył też dwie asysty. Strzelił gola w Pucharze Rosji. Po wygranej z FK Ufa Lokomotiw awansował na trzecie miejsce w tabeli.