[WIDEO] Dublet Lewandowskiego z PSV. Wielka forma Polaka

Reprezentacja01.11.2016
Kapitan reprezentacji Polski, Robert Lewandowski, strzelił dwa gole dla Bayernu Monachium w meczu czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów z PSV Eindhoven. „Lewy” trafiał do siatki w 34. i 73. minucie. Robert był nawet bliski zdobycia hat-tricka, ale w końcówce jego piękny strzał najpierw odbił się od poprzeczki, a później od słupka. Honorowego gola dla PSV strzelił Santiago Arias.

Robert Lewandowski podtrzymuje wielką formę. W weekend pokazał klasę w meczu Bundesligi z Augsburgiem, a dzisiaj dwukrotnie pokonał bramkarza PSV Eindhoven i po czterech kolejkach fazy grupowej Ligi Mistrzów ma już na koncie cztery trafienia. Mało tego – Polak, który rozegrał na Philips Stadion pełne 90. minut, był we wtorek bliski zdobycia hat-tricka. Snajper Bayernu może mówić o wielkim pechu zwłaszcza w końcówce spotkania, kiedy genialnie przerzucił piłkę w polu karnym nad obrońcą PSV i instynktownie strzelił. Uderzenie najpierw odbiło się jednak od poprzeczki, a  później słupka.

Monachijczycy wygrali w Eindhoven 2:1 i z dziewięcioma punktami plasują się na drugim miejscu w swojej grupie, tuż za plecami Atletico Madryt, które dzisiaj pokonało 2:1 FK Rostov i ma komplet dwunastu „oczek”.