[RAPORT Z WIOSNY] Wojciech Szczęsny. Runda spektakularnych interwencji

Reprezentacja21.05.2016

Mijającą wiosnę bramkarz reprezentacji może uznać za wybitnie udaną – i to zarówno zawodowo, jak i prywatnie. Zawodowo, bo przez całą rundę był jednym z najpewniejszych punktów AS Romy, a kilka jego interwencji wzbudziło wśród włoskich ekspertów prawdziwe uznanie. A prywatnie, bo właśnie dzisiaj Wojciech Szczęsny stanął na ślubnym kobiercu ze swoją życiową partnerką, Mariną Łuczenko. Gratulujemy podwójnie!

Pozwólcie jednak, że my skoncentrujemy się tu na podsumowaniu wyłącznie piłkarskich kwestii z ostatnich miesięcy. Na tej płaszczyźnie Szczęsny prezentował się na tyle dobrze, że w Rzymie, jak donoszą media z Italii, wciąż mocno zastanawiają się, czy nie zdecydować się na transfer definitywny Polaka, wycenianego przez Arsenal na – bagatela – kilkanaście milionów euro.

Wiosną wielokrotnie potwierdzał swoją klasę. W pamięci włoskich kibiców szczególnie utkwił jego znakomity występ przeciwko Napoli (1:0), w którym popisał się kilkoma fenomenalnymi interwencjami m.in. przy kolejnych próbach Gonzalo Higuaina.

Łącznie bronił bramki od pierwszej do ostatniej minuty we wszystkich 23 tegorocznych meczach „Giallorossich”. 14 z nich zakończyło się zwycięstwem Rzymian.

Wiosna w klubowych barwach (AS Roma):
Liczba występów: 23 (wszystkie w pierwszym składzie). Liczba minut na boisku: 2070 (wszystkie mecze w pełnym wymiarze czasu). Bramki: 0. Asysty: 0. Żółte kartki: 0. Czerwone kartki: 0.

Dzięki imponującej serii w drugiej części sezonu (17 meczów z rzędu bez porażki, w tym wspomniane 14 wygranych) gracze Romy do samego końca walczyli o tytuł wicemistrzów kraju. Ostatecznie ustąpili Napoli o zaledwie 2 punkty. Trzecie miejsce da im jednak grę w eliminacjach Ligi Mistrzów.