[RAPORT KADROWICZA] Gole biało-czerwonych: Lewandowskiego, Piątka i Recy!

Reprezentacja05.03.2021
W sobotę w Niemczech swojego szóstego gola w tym sezonie Bundesligi strzelił Krzysztof Piątek, a Hertha wygrała bardzo ważne dla nich spotkanie. Fantastycznie zagrał Robert Lewandowski przeciwko Borussii Dortmund, strzelając trzy gole. W poniedziałek asystę zaliczył zaś Grzegorz Krychowiak, natomiast Łukasz Fabiański zachował czyste konto w Premier League. Zapraszamy do zapoznania się z weekendowym raportem kadrowicza. Sobota, 6 marca

Kamil Glik (Benevento Calcio) – 90 minut ze Spezią Calcio (1:1)
Krzysztof Piątek (Hertha BSC) – gol i 90 minut z FC Augsburg (2:1)

Michał Helik (Barnsley FC) – 90 minut z Birmingham City (1:0)
Przemysław Płacheta (Norwich City) – poza składem na mecz z Luton Town (3:0)
Kamil Jóźwiak (Derby County) – na boisku od 69 minuty z Coventry City (0:1)
Jan Bednarek (Southampton FC) – 90 minut z Sheffield United (2:0)
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 90 minut i trzy gole z Borussią Dortmund (4:2)
<<<ZOBACZ POPIS ROBERTA LEWANDOWSKIEGO>>>
Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa) – 90 minut z Cracovią (0:0)
Wojciech Szczęsny (Juventus FC) – 90 minut z S.S. Lazio (3:1)
Michał Karbownik (Brighton & Hove Albion FC) – poza składem na mecz z Leicester City (1:2)
Jakub Moder (Brighton & Hove Albion FC) – na ławce rezerwowych z Leicester City (1:2)

Niedziela, 7 marca

Rafał Augustyniak (Urał Jekaterynburg) – 90 minut z FK Ufa (0:0)
Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – 64 minuty i asysta w meczu z FK Mynaj (3:0)
Kamil Grosicki (West Bromwich Albion) – poza składem na mecz z Newcastle United (0:0)
Dawid Kownacki (Fortuna Duesseldorf) – na boisku do 82 minuty z 1. FC Nuernberg (3:1)
Sebastian Szymański (Dynamo Moskwa) – grał do 90 minuty z FC Tambow (2:0)
Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin) – 90 minut z Lechem Poznań (0:1)
Kacper Kozłowski (Pogoń Szczecin) – do 55 minuty z Lechem Poznań (0:1)
Tymoteusz Puchacz (Lech Poznań) – poza składem na mecz z Pogonią Szczecin (1:0)
Paweł Dawidowicz (Hellas Verona) – na ławce rezerwowych z AC Milan (0:2)
Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina) – 90 minut z Parmą Calcio 1913 (3:3)
Arkadiusz Reca (FC Crotone) – gol i 90 minut z Torino FC (4:2)
Karol Linetty (Torino FC) – poza składem na mecz z FC Crotone (2:4)
Bartosz Kapustka (Legia Warszawa) – 90 minut i asysta ze Śląskiem Wrocław (1:0)
Bartosz Slisz (Legia Warszawa) – 90 minut ze Śląskiem Wrocław (1:0)
Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria) – gol i 90 minut z Cagliari Calcio (2:2)
Sebastian Walukiewicz (Cagliari Calcio) – nie zagrał z UC Sampdoria
Karol Świderski (PAOK FC) – od 46. minuty na boisku z Aris FC (2:2)
Łukasz Skorupski (Bologna FC) – 90 minut z SSC Napoli (1:3)
Piotr Zieliński (SSC Napoli) – grał do 79. minuty  i zaliczył dwie asysty z Bologną FC (3:1)
Arkadiusz Milik (Olympique Marsylia) – 90 minut i gol z Perpignan Canet FC w Pucharze Francji (1:2)

<<<ZOBACZ GOLE I ASYSTY POLAKÓW W SERIE A>>>

Poniedziałek, 8 marca

Grzegorz Krychowiak (Łokomotiw Moskwa) – 90 minut i asysta w meczu z Arsienałem Tuła (3:0)
Maciej Rybus (Łokomotiw Moskwa) – cały mecz i żółta kartka z Arsienałem Tuła (3:0)
Łukasz Fabiański (West Ham United FC) – 90 minut w meczu z Leeds United (2:0)
Mateusz Klich (Leeds United) – grał do 45 minuty w meczu z West Ham United FC (0:2)

W raporcie kadrowicza uwzględnieni zostali zawodnicy, którzy znaleźli się w szerokiej kadrze selekcjonera Paulo Sousy na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski i mecze eliminacji mistrzostw świata 2022.