[RAPORT KADROWICZA] Powrót do gry i gol Lewandowskiego. Ważna bramka Augustyniaka

Reprezentacja23.04.2021
Po 26 dniach przerwy spowodowanej kontuzją Robert Lewandowski wrócił do gry. Kapitan reprezentacji Polski strzelił nawet gola, 36. w tym sezonie Bundesligi, ale Bayern Monachium nieoczekiwanie przegrał na wyjeździe z 1. FSV Mainz 05. Bramkę na wagę remisu w rosyjskiej ekstraklasie zdobył w sobotę Rafał Augustyniak. Błysnęli również Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus. W piątek na listę strzelców wpisał się zaś Arkadiusz Milik. Sprawdź nasz raport kadrowicza! Piątek, 23 kwietnia

Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa) – 90 minut i żółta kartka w meczu ze Śląskiem Wroićław (2:0)
Arkadiusz Milik (Olympique Marsylia) – 90 minut w meczu ze Stade de Reims i gol (3:1)

>>>PIĄTY GOL ARKADIUSZA MILIKA! OLYMPIQUE MARSYLIA BLIŻEJ PUCHARÓW<<<

Sobota, 24 kwietnia

Rafał Augustyniak (Urał Jekaterynburg) – 90 minut i gol w meczu z Achmatem Grozny (1:1)

Sobotę z kadrowiczami rozpoczęliśmy od mocnego uderzenia. Rafał Augustyniak tradycyjnie już zagrał w podstawowym składzie Urału Jekaterynburg i zaliczył bardzo dobre zawody w starciu z Achmatem Grozny. Spotkanie lepiej rozpoczęli jednak goście. Prowadzenie „Wilkom” w 11. minucie dał Lechi Sadulaev. Po zmianie stron w głównej roli wystąpił reprezentant Polski , który w 58. minucie wykorzystał podanie Stefana Strandberga i doprowadził do wyrównania . Dla Augustyniaka, który rozegrał pełne 90 minut, była to już czwartak bramka w tym sezonie rosyjskiej ekstraklasy. Mecz w Jekaterynburg zakończył się podziałem punktów (1:1).

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 90 minut, gol i żółta kartka z 1. FSV Mainz 05 (1:2)

Robert Lewandowski po sześciu meczach pauzy (cztery spotkania w lidze i dwa w Lidze Mistrzów) ponownie pojawił się w podstawowym składzie Bayernu Monachium na starcie 31. kolejki niemieckiej Bundesligi z 1. FSV Mainz 05 na Opel Arena. Miał być wielki powrót do gry Polaka i pewna wygrana Bawarczyków, która przypieczętowałaby już dziewiąty z rzędu i 31. w historii tytuły mistrza Niemiec. Niezwykle ambitni i waleczni gospodarze utarli jednak nosa faworytom. Zagrali koncertowo, agresywnie, wysokim pressingiem, zwłaszcza w pierwszej połowie, po której prowadzili 2:0, a mogli nawet dwa razy wyżej. Bayern nie miał nic do powiedzenia, nie umiał się przeciwstawić. Na listę strzelców wpisali się Jonathan Burkardt i Robin Quaison.

Po zmianie stronie Bayern szukał swoich szans na odrobienie strat, rozgrywał piłkę, ale zespół Mainz bronił się bardzo umiejętnie, z wielką determinacją, wszak wciąż walczy o pozostanie w Bundeslidze. Gospodarze nie dali sobie zrobić krzywdy aż do doliczonego czasu gry. Wtedy z nieporozumienia obrońców skorzystał Robert Lewandowski i strzelił honorowego gola. Dla kapitana reprezentacji Polski była to bramka nr 36 w tym sezonie i wciąż ma szansę na pobicie rekordu strzeleckiego Gerda Muellera (40 trafień) . – Gdyby udało się to poprawić, wiele by to dla mnie znaczyło, ale staram się o tym nie myśleć – przyznał jeszcze przed spotkanie z Mainz Lewandowski.  Do zakończenia tego sezonu Bundesligi pozostały trzy kolejki i kapitan reprezentacji Polski z pewnością będzie jeszcze miał swoje okazje strzeleckie.

Michał Helik (Barnsley FC) – 90 minut i asysta w meczu z Rotherham United F.C. (1:0)

>>>MICHAŁ HELIK ZAGRA W BARAŻACH O PREMIER LEAGUE! UDANY SEZON POLAKA<<<

Kamil Jóźwiak (Derby Couty) – grał od 88. minuty z Birmingham City F.C. (1:2)
Przemysław Płacheta (Norwich City) – grał od 89. minuty z Queens Park Rangers F.C. (3:1)
Grzegorz Krychowiak (Łokomotiw Moskwa) – grał do 79. minuty i dwa gole z FK Tambow (5:2)

>>>[WIDEO] ŁOKOMOTIW POLAKAMI STOI! DUBLET KRYCHOWIAKA, GOL I ASYSTA RYBUSA<<<

Arkadiusz Reca (FC Crotone) – 90 minut w meczu z Parmą Calcio 1913 (4:3)
Maciej Rybus (Łokomotiw Moskwa) – 90 minut, gol i asysta z FK Tambow (5:2)

Sebastian Szymański (Dynamo Moskwa) – 90 minut w meczu z FK Chimki (0:1)
Łukasz Fabiański (West Ham United FC) – 90 minut w meczu z Chelsea Londyn (0:1)
Karol Niemczycki (Cracovia) – na ławce rezerwowych z Wisłą Kraków (0:0)
Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria) – 90 minut z US Sassuolo Calcio (0:1)

>>>[WYWIAD] BARTOSZ BERESZYŃSKI: STAĆ MNIE, BY BYĆ LIDEREM DEFENSYWY<<<

Jakub Moder (Brighton & Hove Albion FC) – grał do 67. minuty z Sheffield United F.C. (0:1)

Niedziela, 25 kwietnia

Kamil Glik (Benevento Calcio) – 90 minut w meczu z Udinese Calcio (2:4)
Karol Świderski (PAOK FC) – grał do 46. minuty w meczu z Panathinaikosem AO (0:0)
Paweł Dawidowicz (Hellas Verona) – grał od 46. minuty z Interem Mediolan (0:1)
Mateusz Klich (Leeds United) – grał od 72. minuty z Manchesterem United (0:0)

Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin) – grał do 46. minuty ze Stalą Mielec (0:1)
Kacper Kozłowski (Pogoń Szczecin) – poza kadrą na mecz ze Stalą Mielec (0:1)
Wojciech Szczęsny (Juventus FC) – 90 minut z ACF Fiorentiną (1:1)
Bartosz Slisz (Legia Warszawa) – 90 minut w meczu z Lechię Gdańsk (1:0)
Kamil Grosicki (West Bromwich Albion) – poza kadrą na mecz z Aston Villą (2:2)
Łukasz Skorupski (Bologna FC) – 90 minut w meczu z Atalantą BC (0:5)