[RAPORT KADROWICZA] Gole „Lewego”, „Krychy” i „Ziela”. Rosyjscy asystenci

Reprezentacja18.02.2021
Robert Lewandowski strzelił w sobotę swojego 26. gola w tym sezonie, lecz tym razem nie pomógł Bayernowi Monachium. W niedzielę wielkie powody do radości miał Łukasz Fabiański. West Ham United pokonał Tottenham Hotspur 2:1, a Polak był pewnym punktem zespołu, obronił kilka groźnych uderzeń. Bramkę z rzutu karnego w Pucharze Rosji zdobył z kolei Grzegorz Krychowiak, a w tym samym spotkaniu asystował Maciej Rybus. Wcześniej w tych rozgrywkach ostatnie celne podanie zaliczył też Sebastian Szymański. Niedzielę pięknym golem zamknął zaś Piotr Zieliński. Sprawdź nasz raport kadrowicza.

Piątek, 19 lutego

Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina) – 90 minut w meczu ze Spezią Calcio (3:0)

Kamil Jóźwiak (Derby County) – od 58. minuty w meczu z Watford FC (1:2)

Karol Linetty (Torino FC) – poza kadrą na mecz z Cagliari Calcio (1:0)

Sebastian Walukiewicz (Cagliari Calcio) – cały mecz z Torino FC (0:1) na ławce rezerwowych

Mateusz Klich (Leeds United) – od 81. minuty w meczu z Wolverhampton Wanderers (0:1)

Sobota, 20 lutego

Jan Bednarek (Southampton FC) – 90 minut w meczu z Chelsea FC (1:1)

Od sześciu meczów ekipie Southampton FC nie udawało się wywalczyć żadnych punktów w Premier League, ale w sobotę w końcu nastąpiło przełamanie . Zespół Jana Bednarka zremisował na St. Mary’s Stadium z Chelsea FC 1:1. W 33. minucie Takumi Minamino doszedł do podania Nathana Redmonda, po czym zabawił się z obrońcami, a następnie bramkarzem „The Blues” i posłał piłkę do siatki. Po zmianie stron z rzutu karnego wyrównał Mason Mount. Obrońca reprezentacji Polski rozegrał pełne 90 minut i zebrał pochlebne recenzje za spotkanie.

Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria) – grał od 46. minuty w meczu z S.S. Lazio (0:1)

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 90 minut i gol w meczu z Eintrachtem Frankfurt (1:2)

Przemysław Płacheta (Norwich City) – poza kadrą na mecz z Rotherham United (1:0)

Kamil Grosicki (West Bromwich Albion) – poza kadrą na mecz z Burnley FC (0:0)

>>>[WIDEO] PAMIĘTNY RAJD „GROSIKA”! JAK DUŻO KAMIL DAJE DRUŻYNIE?<<<

Damian Kądzior (Alanyaspor) – grał od 85. minuty w meczu z Galatasaray SK (0:1)

Arkadiusz Milik (Olympique Marsylia) – poza kadrą na mecz z FC Nantes (1:1)

Sebastian Szymański (Dynamo Moskwa) – grał do 90. minuty, asysta i żółta kartka w meczu ze Spartakiem Moskwa w Pucharze Rosji (2:0)

Łukasz Skorupski (Bologna FC) – cały mecz z US Sassuolo Calcio (1:1)

Kolejne bardzo dobre zawody zaliczył Łukasz Skorupski i był bohaterem Bologny. Zespół Polaka od 17. minuty prowadził na Mapei Stadium – Città del Tricolore z US Sassuolo 1:0 po trafieniu Roberto Soriano. Po pół godzinie gry czerwoną kartką za faul został jednak ukarany Aaron Hickey i wtedy do głosu doszli gospodarze. Tuż po przerwie wyrównał Francesco Caputo. Zawodnicy Sassuolo tworzyli kolejne groźne akcje i wydawało się, że to tylko kwestia czasu, kiedy obejmą prowadzenie. Na ich drodze stanął jednak Skorupski. „ Dwie z najważniejszych interwencji w meczu : przy strzale Locatelliego w pierwszej połowie i po uderzeniu Marlona po przerwie. Dwie interwencje, które uratowały zespół” – zaznacza „TUTTOmercatoWEB.com” przy nocie „7” dla polskiego bramkarza w skali od 1 do 10. Żaden inny zawodnik w tym spotkaniu nie został równie wysoko oceniony przez ten serwis.

Niedziela, 21 lutego

Łukasz Fabiański (West Ham United FC) – 90 minut w meczu z Tottenhamem Hotspur (2:1)

Robert Gumny (FC Augsburg) – grał od 72. minuty w meczu z Bayerem Leverkusen (1:1)

Paweł Bochniewicz (sc Heerenveen) – cały mecz z FC Groningen (1:1)

Grzegorz Krychowiak (Łokomotiw Moskwa) – 90 minut i gol w meczu z FC Tambow w Pucharze Rosji (3:0)

Maciej Rybus (Łokomotiw Moskwa) – 90 minut i asysta z FC Tambow w Pucharze Rosji (3:0)

Łokomotiw Moskwa pewnie zwyciężył w meczu 1/8 finału Pucharu Rosji z FK Tambow (3:0), a bardzo duży wpływ na wynik mieli reprezentanci Polski. Maciej Rybus w 27. minucie asystował przy pierwszym golu , którego autorem był Brazylijczyk Pablo. Grzegorz Krychowiak ustalił zaś wynik spotkania na 3:0 (wcześniej do siatki trafił jeszcze Francois Kamano), pewnie egzekwując rzut karny . Obaj Polacy rozegrali całe spotkanie.

Krzysztof Piątek (Hertha BSC) – grał do 84. minuty w meczu z RB Lipsk (0:3)

Jakub Kamiński (Lech Poznań) – 90 minut w meczu ze Śląskiem Wrocław (1:0)

>>>[WIDEO] SIEDEM GOLI W STOLICY I LEGIA NOWYM LIDEREM! ZOBACZ SKRÓTY MECZÓW 18. KOLEJKI PKO EKSTRAKLASY<<<

Piotr Zieliński (SSC Napoli) – grał do 84. minuty i gol w meczu z Atalantą BC (2:4)

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – 90 minut w meczu z Desną Czernihów (1:1)

Kamil Glik (Benevento Calcio) – grał do 57. minuty i czerwona kartka (za dwie żółte) w meczu z AS Roma (0:0)

Poniedziałek, 22 lutego

Wojciech Szczęsny (Juventus FC) – na ławce rezerwowych w meczu z FC Crotone (3:0)

Arkadiusz Reca (FC Crotone) – grał do 67. minuty w meczu z Juventusem FC (0:3)

Michał Karbownik (Brighton & Hove Albion FC) – poza kadrą na mecz z Crystal Palace (1:2)

Jakub Moder (Brighton & Hove Albion FC) – na ławce rezerwowych w meczu z Crystal Palace (1:2)