[RAPORT KADROWICZA] Szósty gol Krychowiaka, premierowe trafienie Glika

Reprezentacja03.04.2021
Za nami ligowo-świąteczny weekend. Doskonale sobotnie zmagania z udziałem reprezentantów Polski rozpoczął Grzegorz Krychowiak, który zdobył bramkę w wyjazdowym spotkaniu z Rotorem Wołgograd. Niedługo później do „Krychy” dołączył Kamil Glik, notując premierowego gola w barwach Benevento Calcio. Zapraszamy do zapoznania się z naszym raportem kadrowicza.

Dla Grzegorza Krychowiaka trafienie w potyczce z Rotorem było już trzecim zaliczonym wiosną, a szóstym na przestrzeni całego sezonu. Reprezentant Polski dopisał gola do swojego konta w 21. minucie gry. „Krycha” otrzymał podanie na lewą stronę boiska od Rifata Zhemaletdinova, spokojnie wprowadził piłkę w pole karne, a następnie precyzyjnym uderzeniem umieścił w siatce. Ostatecznie starcie zakończyło się zwycięstwem ekipy ze stolicy 2:0. Po 24 kolejkach zespół Grzegorza Krychowiaka ma w dorobku 48 punktów i wciąż liczy się w walce o mistrzostwo Rosji.

Swoją pierwszą bramkę w barwach Benevento Calcio zdobył w sobotę Kamil Glik. W 24. minucie spotkania z Parmą Polak po rzucie wolnym i zgraniu z prawej strony boiska znalazł się z piłką tuż przed bramką i bez żadnych problemów umieścił ją w siatce. Dla defensora polskiej kadry to premierowy gol strzelony dla „Czarownic”, a zarazem pierwszy w tym sezonie Serie A. Wcześniej Glik mógł pochwalić się jedną asystą. Choć Benevento w meczu z Parmą dwukrotnie wychodziło na prowadzenie, musiało finalnie zadowolić się jednym punktem.

PIĄTEK, 2 KWIETNIA

Przemysław Płacheta (Norwich City) – całe spotkanie z Preston North End FC (1:1) na ławce rezerwowych

Kamil Jóźwiak (Derby Couty) – od 62. minuty w meczu z Luton Town FC (2:0)

Michał Helik (Barnsley FC) – 90 minut w meczu z Reading FC (1:1)

SOBOTA, 3 KWIETNIA

Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria) – 90 minut w meczu z AC Milan (1:1)

Grzegorz Krychowiak (Łokomotiw Moskwa) – 90 minut, gol i żółta kartka w meczu Rotorem Wołgograd (2:0)

Maciej Rybus (Łokomotiw Moskwa) –  90 minut i żółta kartka w meczu z Rotorem Wołgograd (2:0)

Kamil Grosicki (West Bromwich Albion) – poza kadrą na mecz z Chelsea FC (5:2)

Kamil Glik (Benevento Calcio) – 90 minut i gol w meczu z Parmą Calcio 1913 (2:2)

Paweł Dawidowicz (Hellas Verona) – pauza w meczu z Cagliari Calcio (2:0) z powodu żółtych kartek

Arkadiusz Reca (FC Crotone) – poza kadrą na mecz z SSC Napoli (3:4)

Piotr Zieliński (SSC Napoli) – od 73. minuty w meczu z FC Crotone (4:3)

Mateusz Klich (Leeds United) – od 82. minuty w meczu z Sheffield United (2:1)

Bartosz Slisz (Legia Warszawa) – o godzinie 17:30 mecz z Pogonią Szczecin (4:2)

Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin) – 90 minut w meczu z Legią Warszawa (2:4)

Kacper Kozłowski (Pogoń Szczecin) – od 24. minuty w meczu z Legią Warszawa (2:4)

Sebastian Szymański (Dynamo Moskwa) – 90 minut w meczu z FK Ufa (4:0)

Wojciech Szczęsny (Juventus FC) – 90 minut w meczu z Torino FC (2:2)

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – z powodu kontuzji poza kadrą na mecz z RB Lipsk (1:0)

Karol Niemczycki (Cracovia) – 90 minut w meczu z Lechem Poznań (2:1)

Łukasz Skorupski (Bologna FC) – z powodu choroby poza kadrą na mecz z Interem Mediolan

NIEDZIELA, 4 KWIETNIA

Jan Bednarek (Southampton FC) – 90 minut w meczu z Burnley FC (3:2)

Rafał Augustyniak (Urał Jekaterynburg) – 90 minut w meczu z Arsienałem Tuła (2:0)

Karol Świderski (PAOK FC) – do 70. minuty w meczu z Panathinaikosem AO (0:3)

Krzysztof Piątek (Hertha BSC) – od 90. minuty w meczu z Unionem Berlin (1:1)

Jakub Moder (Brighton & Hove Albion FC) – do 87. minuty w meczu z Manchesterem United (1:2)

Arkadiusz Milik (Olympique Marsylia) – do 80. minuty w meczu z Dijon FCO (2:0)

PONIEDZIAŁEK, 5 KWIETNIA

Kamil Jóźwiak (Derby County) – od 62. minuty w meczu z Reading FC (1:3)

Łukasz Fabiański (West Ham United FC) – 90 minut w meczu z Wolverhampton Wanderers FC (3:2)