[RAPORT KADROWICZA] Dziesiąta bramka Karola Świderskiego

Reprezentacja19.03.2021
Piłkarski weekend biało-czerwonych rozpoczął się od asysty Kacpra Kozłowskiego, 17-letniego zawodnika Pogoni Szczecin, który został po raz pierwszy powołany do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie i mecze z Węgrami, Andorą oraz Anglią. W sobotę koncert dał zaś Robert Lewandowski, który ustrzelił klasycznego hat-tricka w Bundeslidze. Warty odnotowania jest również zwycięski debiut od pierwszej minuty w Premier League Jakuba Modera. Gola w niedzielę strzelił z kolei Karol Świderski. Zapraszamy do zapoznania się z weekendowym raportem kadrowicza.

Piątek, 19 marca

Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin) – 90 minut z Lechią Gdańsk (1:0)

Kacper Kozłowski (Pogoń Szczecin) – od 65. minuty na boisku i asysta z Lechią Gdańsk (1:0)

>>>[WIDEO] SKRÓTY 22. KOLEJKI PKO EKSTRAKLASY<<<

Mateusz Klich (Leeds United) – od 77. minuty na boisku z Fulham FC (2:1)

Sobota, 20 marca

Jan Bednarek (Southampton FC) – grał do 77. minuty i żółta kartka z AFC Bournemouth w FA Cup (3:0)

Arkadiusz Reca (FC Crotone) – poza kadrą na mecz z Bologną FC (2:3)

Łukasz Skorupski (Bologna FC) – 90 minut i żółta kartka z FC Crotone (3:2)

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – grał do 70. minuty i trzy gole w meczu z VfB Stuttgart (4:0)

>>>[WIDEO] KOMPLETNY LEWANDOWSKI! KLASYCZNY HAT-TRICK POLAKA I BAYERN NOKAUTUJE STUTTGART<<<

Przemysław Płacheta (Norwich City) – na ławce rezerwowych z Blackburn Rovers (1:1)

Kamil Jóźwiak (Derby County) – grał od 64. minuty w meczu ze Stoke City (0:1)

Michał Helik (Barnsley FC) – 90 minut w meczu z Sheffield Wednesday (1:2)

Arkadiusz Milik (Olympique Marsylia) – 90 minut w meczu z OGC Nice (0:3)

Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa) – 90 minut w meczu z Górnikiem Zabrze (0:0)

Jakub Moder (Brighton & Hove Albion FC) – grał do 89. minuty w meczu z Newcastle United (3:0)

Jakub Moder w końcu doczekał się prawdziwej szansy w Brighton & Hove Albion. Reprezentant Polski pod koniec lutego zagrał przez sześć minut z West Bromwich Albion (0:1) i oficjalnie zadebiutował w Premier League. W kolejnych spotkaniach był żelaznym rezerwowym. Przed tygodniem ponownie pojawił się na murawie, tym razem na cztery minuty, w zwycięskim meczu z FC Southampton (2:1). Dziś po raz pierwszy wyszedł zaś w podstawowym składzie Brighton & Hove Albion na spotkanie 29. kolejki rozgrywek z Newcastle United na Amex Stadium. Były zawodnik Lecha Poznań nie miał najmniejszych kompleksów. Był ustawiony w linii pomocy bliżej lewej strony boiska. Grał pewnie, oddał nawet dwa strzały na bramkę. Na boisku przebywał do 89. minuty, a jego zespół wygrał pewnie, bo aż 3:0. Gole dla WBA strzelili Leandro Trossard, Danny Welbeck i Neal Maupay.

Niedziela, 21 marca

Paweł Dawidowicz (Hellas Verona) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Atalantą BC (0:2)

Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria) – 90 minut w meczu z Torino FC (1:0)

Kamil Glik (Benevento Calcio) – pauzował za kartki i nie zagrał z Juventusem FC (1:0)

Wojciech Szczęsny (Juventus FC) – 90 minut w meczu z Benevento Calcio (0:1)

Krzysztof Piątek (Hertha BSC) – grał od 82. minuty w meczu z Bayerem Leverkusen (3:0)

Łukasz Fabiański (West Ham United FC) – 90 minut z Arsenalem FC (3:3)

Bartosz Slisz (Legia Warszawa) – grał do 78. minuty w meczu z Zagłębiem Lubin (4:0)

Karol Świderski (PAOK FC) – grał do 75. minuty i gol w meczu z AEK FC (3:1)

Karol Świderski rozkręcił się na dobre! 24-letni napastnik strzelił gola w meczu 27. kolejki greckiej Super League z AEK FC na Toumba Stadium. PAOK objął prowadzenie już po 180 sekundach, gdy do siatki trafił Andrija Zivković.  Gospodarze mieli przewagę, po pół godzinie gry z bramki zaczął cieszyć się Świderski, ale po interwencji VAR – gola anulowano, bowiem uznano, że Polak pomógł sobie ręką. Gdy wydawało się już, że wynik do przerwy się nie zmieni, cios zadali zawodnicy AEK-u, a konkretnie Nelson Oliveira.

Tak jak pierwsza połowa spotkania zakończyła się golem, tak i mocnym akcentem rozpoczęła się druga odsłona. Do siatki trafił Świderski i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Dla polskiego napastnika była to dziesiąta bramka w tym sezonie. Ma również na koncie siedem asyst. Nic dziwnego, że wysoką formę „Świdra” docenił Paulo Sousa i powołał na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski, a także mecze z Węgrami, Andorą i Anglią.

Świderski przebywał na boisku do 75. minuty, gdy zmienił go Michael Krmencik. To właśnie Czech w 89. minucie asystował przy kolejnym trafieniu Zivkovicia, który ustalił wynik spotkania na 3:1 dla PAOK-u.

Piotr Zieliński (SSC Napoli) – grał do 73. minuty i żółta kartka w meczu z AS Romą (2:0)