Aktualności

[RAPORT KADROWICZA] „Biało-czerwony” hat-trick, dwa obronione karne!

Reprezentacja08.12.2019 
Za nami kolejny ligowy weekend w wykonaniu reprezentantów Polski. „Biało-czerwonego” hat-tricka skompletowali Kamil Jóźwiak, Piotr Zieliński i Krzysztof Piątek, którzy trafili do siatki. Swoje dobre chwile mieli także bramkarze – Wojciech Szczęsny i Radosław Majecki, którzy obronili rzuty karne. Zapraszamy do zapoznania się z weekendowym raportem kadrowicza.

W świetnym stylu do gry po przerwie spowodowanej drobnym urazem powrócił Kamil Jóźwiak. Pomocnik Lecha Poznań, który zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski w listopadowym meczu ze Słowenią, spotkanie z ŁKS Łódź rozpoczął na ławce rezerwowych. Na murawie pojawił się w 65. minucie, zmieniając Tymoteusza Puchacza. W doliczonym czasie gry znalazł się we właściwym miejscu i wykorzystując podanie Jakuba Kamińskiego umieścił piłkę w siatce, ustalając tym samym wynik starcia na 2:0 dla „Kolejorza”. Kamil Jóźwiak ma na koncie w tym sezonie już cztery ligowe bramki. Pobił tym samym swoje najlepsze dotychczasowe wyniki w tym względzie – w sezonach 2017/2018 oraz 2018/2019 mógł po swoich celnych strzałach cieszyć się trzykrotnie.

Niejako w ślady młodszego kolegi poszedł Piotr Zieliński. Pomocnik reprezentacji Polski zdobył bramkę, która dała jego SSC Napoli jeden punkt w potyczce z Udinese Calcio. Neapolitańczycy, w których podstawowym składzie znalazło się miejsce dla „Zielka”, od 32. minuty przegrywało 0:1. W drugiej połowie jakąkolwiek zdobycz punktową uratował właśnie Polak. W 69. minucie przejął piłkę tuż przed polem karnym, odwrócił się w kierunku bramki i precyzyjnym uderzeniem po ziemi pokonał Juana Musso. Dla pomocnika reprezentacji Polski to pierwsza bramka zdobyta w tym sezonie.

Strzelecką niemoc przełamał w niedzielny wieczór Krzysztof Piątek, który golem strzelonym w starciu z Bologną FC skompletował „biało-czerwonego” hat-tricka. Napastnik reprezentacji Polski w tym sezonie trafił do siatki trzykrotnie, a po raz ostatni ta sztuka udała mu się 20 października. Od tego czasu wystąpił w sześciu kolejnych ligowych meczach, lecz nie zdołał znaleźć sposobu na bramkarza rywali. W niedzielę przyszło mu się mierzyć z kolegą z reprezentacji, Łukaszem Skorupskim. Już po kwadransie gry mógł cieszyć się z gola. Najpierw wywalczył rzut karny, a następnie pewnym strzałem z jedenastu metrów w prawy róg posłał piłkę do bramki. Piątek – otwierając wynik spotkania – walnie przyczynił się do ważnego zwycięstwa swojej drużyny, która wygrała ostatecznie 3:2.

Z dobrej strony pokazali się także dwaj bramkarze reprezentacji Polski. W sobotę Juventus FC z Wojciechem Szczęsnym między słupkami mierzył się z Lazio Rzym. Spotkanie układało się po myśli turyńczyków, którzy prowadzili po bramce Cristiano Ronaldo. Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził jednak Luiz Felipe, a po zmianie stron kolejne dwa trafienia dorzucili Sergej Milinković-Savić oraz Felipe Caicedo. Juventus FC poniósł pierwszą porażkę w tym sezonie i stracił pozycję lidera Serie A na rzecz Interu Mediolan, ale Wojciech Szczęsny miał w tym starciu swój moment chwały. W 79. minucie obronił rzut karny wykonywany przez Ciro Immobile, a następnie popisał się także interwencją po dobitce.

W niedzielę w ślady starszego kolegi poszedł Radosław Majecki. W ligowym hicie jego Legia Warszawa mierzyła się na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Już w 10. minucie urodzony w Starachowicach bramkarz stanął przed trudnym zadaniem obrony rzutu karnego. Oko w oko z Majeckim stanął Robert Pich, a górą z tego pojedynku wyszedł młody golkiper. Jego koledzy zrobili natomiast to, co do nich należało – wypunktowali rywala i ostatecznie Legia wygrała we Wrocławiu 3:0.

PIĄTEK, 6 GRUDNIA

Maciej Rybus (Łokomotiw Moskwa) – grał do 73. minuty i czerwona kartka z Arsienałem Tuła (0:4)

Grzegorz Krychowiak (Łokomotiw Moskwa) – 90 minut i żółta kartka z Arsienałem Tuła (0:4)

Sebastian Szymański (Dinamo Moskwa) – 90 minut i żółta kartka z Zenitem St. Petersburg (0:3)

Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) – 66 minut w meczu z NK Varazdin (1:0)

SOBOTA, 7 GRUDNIA

Mateusz Klich (Leeds United) – do 85. minuty w meczu z Huddersfield Town (2:0)

Dawid Kownacki (Fortuna Duesseldorf) – od 59. minuty w meczu z Borussią Dortmund (0:5)

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Borussią Moenchengladbach (1:2)

Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad) – poza kadrą na mecz z Czerno More Warna (1:1)

Krystian Bielik (Derby County) – do 66. minuty w meczu z Blackburn Rovers (0:1)

Kamil Grosicki (Hull City) – do 85. minuty w meczu ze Stoke City (2:1)

Kamil Jóźwiak (Lech Poznań) – od 65. minuty i gol w meczu z ŁKS Łódź (2:0)

Piotr Zieliński (SSC Napoli) – 90 minut i gol w meczu z Udinese Calcio (1:1)

Arkadiusz Milik (SSC Napoli) – z powodu urazu poza kadrą na mecz z Udinese Calcio (1:1)

Dominik Furman (Wisła Płock) –  90 minut w meczu z Lechią Gdańsk (0:2)

Kamil Glik (AS Monaco) – 90 minut w meczu z Amiens SCO (3:0)

Wojciech Szczęsny (Juventus FC) – 90 minut, obroniony rzut karny i żółta kartka w meczu z Lazio Rzym (1:3)

NIEDZIELA, 8 GRUDNIA

Thiago Cionek (SPAL 2013) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Brescią Calcio (0:1)

Arkadiusz Reca (SPAL 2013) – poza kadrą na mecz z Brescią Calcio (0:1)

Jan Bednarek (Southampton FC) – 90 minut w meczu z Newcastle United (1:2)

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – 90 minut i asysta w meczu z Zorią Ługańsk (1:2)

Radosław Majecki (Legia Warszawa) – 90 minut i obroniony rzut karny w meczu ze Śląskiem Wrocław (3:0)

Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa) – 90 minut w meczu ze Śląskiem Wrocław (3:0)

Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria) – z powodu urazu poza kadrą na mecz z AC Parma (0:1)

Krzysztof Piątek (AC Milan) – 90 minut i gol w meczu z Bologną FC (3:2)

Łukasz Skorupski (Bologna FC) – 90 minut w meczu z AC Milan (2:3)

-------------------------------------------

Przemysław Frankowski (Chicago Fire) – zakończył rozgrywki MLS

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności