Norwich City Przemysława Płachety z awansem do Premier League

Reprezentacja18.04.2021
Na sześć kolejek przed końcem rozgrywek Championship Norwich City, w którym występuje Przemysław Płacheta, jest już pewne awansu do Premier League. Co prawda „Kanarki” zawiodły w 42. serii gier ponosząc porażkę z AFC Bournemouth 1:3, ale po remisach przeciwników zespół polskiego zawodnika jest już pewny sukcesu. Norwich City wystarczył zatem tylko jeden sezon, aby powrócić na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Anglii.

W minionej kolejce Championship przeciwko AFC Bournemouth Przemysław Płacheta usiadł na ławce rezerwowych, ale szansę występu otrzymał w drugiej połowie przy rezultacie 1:1. Polak wszedł na boisko zmieniając Teemu Pukkiego w 55. minucie. Grające w osłabieniu „Kanarki” (w pierwszej połowie czerwoną kartką ukarany został defensor Dimitris Giannoulis) niestety nie zdołały wywalczyć nawet punktu. Przyjezdni zdobyli dwie bramki i pokonali zespół Norwich 3:1.