Niezawodny „Lewy”. Kolejne trafienie polskiego snajpera

Reprezentacja13.03.2021
Robert Lewandowski niezawodny i skuteczny! Napastnik Bayernu Monachium zapisał na swoim koncie trafienie w meczu z Werderem Brema i mistrzowie kraju odnieśli kolejne zwycięstwo. Zdobyta bramka pozwoliła „Lewemu” zrównać się z Klausem Fischerem w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców w historii Bundesligi. Lewy na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Niemczech strzelił aż 268 goli!

Nie miał argumentów Werder Brema w starciu z Bayernem Monachium w 25. kolejce Bundesligi. Piłkarze Hansa Dietera Flicka szybko zaczęli dyktować warunki gry i częściej znajdowali się w posiadaniu piłki oraz stwarzali sytuacje strzeleckie. Rezultat przez monachijczyków został otworzony w 22. minucie. Po rozegraniu rzutu rożnego Thomas Muller trącił piłkę głową i dopadł do niej Leon Goretzka, który pokonał Jiriego Pavlenkę. Kwadrans później golkiper Werderu skapitulował drugi raz. Podanie otrzymał Serge Gnabry, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywala i podwyższył rezultat na 2:0.

W drugiej połowie Bayern Monachium nadal przeważał w posiadaniu piłki i szukał kolejnych trafień. Przed szansami znajdował się Robert Lewandowski, który w ciągu kilku minut dwukrotnie próbował pokonać Jiriego Pavlenkę. Polak najpierw trafił w słupek, a później Werder uratowała poprzeczka. „Lewemu” w końcu piłkę do siatki udało się skierować w 67. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i błędzie defensywy nasz napastnik przedłużył strzelecką passę. Kilka minut później Lewandowski ponownie mógł zdobyć bramkę, ale futbolówka odbiła się od słupka. W 79. minucie snajper opuścił plac gry, a zastąpił go Maxim Choupo-Moting. W końcówce przysnęli nieco Bawarczycy, co wykorzystał Werder, gdy do siatki Manuela Neuera trafił Niclas Fullkrug. Na gola kontaktowego zabrakło czasu i mecz zakończył się wygraną Bayernu Monachium 3:1.

Nieprawdopodobną skuteczność kontynuuje Robert Lewandowski, który po 25. meczach Bundesligi ma na swoim koncie już 32 gole! Kapitan reprezentacji Polski dzięki zdobytej bramce z Werderem zanotował trafienie numer 268 i zrównał się z wiceliderem Klausem Fischerem w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców najwyższego szczebla rozgrywkowego! Przed „Lewym” jest Gerd Mueller, który ma 365 zdobytych bramek w Bundeslidze.