Milik wyróżniony! Polski snajper w jedenastce kolejki Serie A!

Reprezentacja19.09.2016
Arkadiusz Milik znowu znalazł się na ustach całej Italii! Napastnik reprezentacji Polski za zdobycie dwóch bramek w meczu Napoli z Bologną FC (3:1) został wybrany do jedenastki kolejki Serie A według „La Gazzetta dello Sport”. „Polak odmienił mecz pierwszym dotknięciem” – argumentuje prestiżowa gazeta.

Fantastyczną zmianę dał Arkadiusz Milik w meczu 4. kolejki Serie A. W spotkaniu z Bologną wszedł z ławki rezerwowych w 61. minucie i zapewnił swojej drużynie wygraną, strzelając dwa piękne gole. Napoli pokonało rywali 3:1 i odniosło trzecie zwycięstwo z rzędu w lidze. W drużynie „Azzurrich” wystąpił także Piotr Zieliński, który rozegrał całe zawody.

Nie ulegało wątpliwości, że do meczu z Bologną podopieczni Maurizio Sarriego przystąpią w roli murowanego faworyta. Po niespełna kwadransie gospodarze już objęli prowadzenie, a strzelcem pierwszego gola był Jose Callejon, który wykorzystał znakomite podanie od Lorenzo Insigne. Po zmianie stron gościom niespodziewanie udało się doprowadzić do wyrównania. Kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Simone Verdi, który nie dał żadnych szans bramkarzowi Napoli.

Maurizio Sarri długo się nie zastanawiał i postanowił wprowadzić na boisko Arkadiusza Milika, który na placu gry zastąpił Manolo Gabbiadiniego. Wejście Polaka było strzałem w dziesiątkę, który potrzebował zaledwie sześciu minut, by wpisać się na listę strzelców. Przy tej akcji kapitalną asystą popisał się Marek Hamsik.

Chwilę później polski napastnik ustalił wynik meczu na 3:1, wykorzystując podanie Allana. Dla reprezentanta Polski były to trafienia numer trzy i cztery w rozgrywkach Serie A. Na 10 minut przed końcem meczu czerwoną kartką za faul na Piotrze Zielińskim ukarany został Emil Krafth i goście kończyli mecz w dziesiątkę.