Aktualności

Michał Helik zawodnikiem sezonu Barnsley! "Wielka sprawa"

Reprezentacja08.05.2021 
Fantastyczny sezon Barnsley zwieńczony został awansem do baraży o awans do Premier League. Spory udział w wynikach tej drużyny miał Michał Helik, którego docenili kibice, wybierając reprezentanta Polski najlepszym piłkarzem minionego roku.

Dla Helika decyzja o przejściu z Cracovii do Barnsley okazała się świetnym rozwiązaniem. Dzięki regularnej grze na zapleczu Premier League dostał również szansę w reprezentacji Polski, debiutując w niej pod wodzą Paulo Sousy w Budapeszcie z Węgrami (3:3), a także grając przeciwko Anglii na Wembley (1:2).

Oficjalna strona angielskiego klubu informuje, że w głosowaniu kibiców wygrał dwustoma wskazaniami wyprzedzając Aleksa Mowatta oraz Calluma Brittaina. W dotychczasowym sezonie Helik strzelił również sześć goli. – Jestem podekscytowany – powiedział Polak po otrzymaniu wyróżnienia. – Bardzo dziękuję kibicom za ich głosy, a kolegom z drużyny i pracownikom za wprowadzenie mnie do klubu. To był wyjątkowy rok dla mnie i dla nas. To dla mnie wielka sprawa.

– Naszą mocną stroną w tym sezonie był cały zespół. Wszyscy przyczynili się do spełnienia moich marzeń, czyli gry w reprezentacji. Jednak ten sezon wciąż się dla nas nie skończył i wciąż wierzę, że możemy zrealizować pozostałe cele – mówił Helik, który w ciągu sezonu był również kapitanem Barnsley.

Drużyna Valeriena Ismaela zajmuje szóste miejsce w lidze i w sobotę rozegrała ostatnie spotkanie sezonu zasadniczego z mistrzem Championship, Norwich. Remis oznaczał, że w barażach na początek zmierzy się ze Swansea.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności